BTK Hacker Alımı Ne Zaman? Hacker Başvuru Şartları Nedir?

Türkiye’de siber saldırılara müdahale etme amacıyla çok sayıda hacker’in işe alınacağı bildirildi.

BTK Hacker Alımı Ne Zaman? Hacker Başvuru  Şartları Nedir?
BTK Hacker Alımı Ne Zaman? Hacker Başvuru  Şartları Nedir? Anahaberim

Ülkemizde son zamanlarda yapılan siber saldırılar nedeniyle bu saldırılara karşı mücadele edecek hacker ordusu kurulması gündeme geldi. Özellikle genç bilişimcilerin olduğu bir hacker ordusunun kurulması için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) harekete geçti. Hacker ekibine katılan genç bilişimciler ise 6 ila 10 bin TL maaş alacak.

 

Türkiye’nin internet ağına yapılacak olası bir siber saldırıya karşı hazırlıklı olmak ve siber saldırılara karşı anında müdahalede bulunmak için BTK tarafından “Beyaz Hacker” ordusuna dahil edilmesi için hacker başvurusu başlatıldı. Ak Parti hükümeti tarafından Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve acil eylem planı dahilinde genç bilişimcilerin peşine düşerek hacker ordusu oluşturulması düğmeye basıldı.

 

Sabah gazetesinden Barış Şimşek'in verdiği habere göre, Beyaz Hacker ordusuna katılması

düşünülen genç bilişimciler bir sürü testten geçecek. Yani hacker başvuru şartlarını taşıyan

gençler hacker ordusuna dahil edilecek.Özellikle de üniversiteli gençlerden ilgi görmesi beklenilen hacker alımı için BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) başvuruları almaya başladı.

Hacker başvurusu ise şu şekilde yapılacak;

Kendisine güvenen ve bilişim alanında yeterince bilgi sahibi olduğuna kanaat getiren gençler, usom@btk.gov.tr  adresinden başvurularını yapabilecek.


Bu konuda açıklama yapan BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, hacker ordusuna katılan gençlerin 7 gün 24 saat çalışmayı göze almaları gerektiğini belirtti.

 

hacker başvuru şartları hacker başvurusu hacker ekibi hacker ordusu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti