Yeni Kimlik Kartları Ne Zaman Dağıtılacak ? Yeni Kimlik Kartı'nın Fiyatı Ne Kadar ?

Kimlik'te yeni dönem 2017 yılı itibariyle başlayacak

Yeni Kimlik Kartları Ne Zaman Dağıtılacak ? Yeni Kimlik Kartı'nın Fiyatı Ne Kadar ?
Yeni Kimlik Kartları Ne Zaman Dağıtılacak ? Yeni Kimlik Kartı'nın Fiyatı Ne Kadar ? Serdar K

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel müdürlüğü tarafından uzun bir süredir üzerinde çalışılan Çipli Kimlik uygulamasının 2017 Yılı itibariyle başlayacağı ve dağıtımların yeni yılın ilk günleriyle birlikte dağıtılacağı belirtiliyor.

Yeni Kimlik Kartları Ne Zaman Dağıtılacak ?

Yeni Kimlik Kartları için 2-3 pilot il seçilmiş ve pilot illerde kimlik kullanımı takibe alınmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre ilk verilere göre Çipli Kimlik Kartları oldukça elverişli ve dağıtıma hazır halde. Çipli Kimlik kartlarının dağıtımına 2 Ocak 2017 Tarihi itibariyle başlanılacak.

Yeni Kimlik Kartının Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Yeni Kimlik kartı için belirlenen fiyat ise 16 TL. 
Başvurular, internetten (e-kimlik) ya da çağrı merkezinden (Alo 199) yapılacağı gibi ilçe nüfus müdürlüklerine de randevusuz olarak yapılabilecektir. Yeni kimlik kartı değişiminde vatandaşlardan; nüfus cüzdanı veya tanıtıcı kimlik belgesi ile 15 yaşından büyükler için son atlı ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Basımı Genel Müdürlükçe yapılacak ve kişilerin başvuru sırasında belirttiği adres de teslim edilecek her kimlik için 16,00 TL değerli kağıt bedeli alınacaktır" denildi.

Yeni Kimlik Kartı Almak zorunlu mu ?

Yeni Kimlik kartının alınmasının zorunlu olup olmadığı konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. İlerleyen günlerde bu konu hakkında detaylı bir açıklamanın yapılacağı belirtiliyor.

yeni kimlik kartı fiyatı yeni kimlik kartları ne zaman dağıtılacak yeni kimlik almak zorunlu mu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti