Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller

Türkiye genelinde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Özellikle İstanbul, Bursa, Sakarya ve Çanakkale başta olmak üzere birçok il ve ilçede kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller
Kar Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller Bozo Argeso

Yoğun kar yağışının etkili olduğu İstanbul’da olumsuz etkilenme nedeniyle bir gün  (Yarın 9 Ocak Pazartesi günü) süreyle eğitim ve öğrenime ara verildiği İstanbul Valiliğince açıklandı.  

İşte Okulların Tatil Edildiği İller, Hangi İlde Okullar Tatil Oldu?

İstanbul

İstanbul Valiliğinin sitesinde yapılan açıklamada 6 Ocak Cuma günü akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

 

Sakarya

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, twitter hesabında yaptığı paylaşımda kent genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Bolu

Bolu’da da olumsuz hava şartları nedeniyle yarın eğitime ara verildiği valiliğin sitesinde duyuruldu.

 

Bursa

Bursa’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle ilk, orta ve liselerde yarın (9 Ocak Pazartesi) eğitime ara verildiği belirtildi.

 

Çanakkale

Çanakkale’de de etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildiği Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş tarafından gazetecilere yaptığı açıklama ile duyuruldu.

Çanakkale kent merkezi Ayvacık, Bayramiç, Biga, Ezine, Çan, Yenice, Lapseki ve Eceabat’ta ki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği ifade edildi. Ayrıca Gelibolu’da 9 ve 10 Ocak’ta 2 gün eğitime ara verildiği bildirildi.

 

Zonguldak

Zonguldak’ta kent merkez, merkeze bağlı belde ve köyler  başta olmak üzere Ereğli, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde yarın (9 Ocak) okullar tatil edildi.

 

Düzce

Akçakoca ilçesinde 9 Ocak 2017 Pazartesi günü bir gün eğitime ara verildiği, ayrıca kamum kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilelerin idari izinli sayılacağı ifade edildi.

 

Tokat

Tokat Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, kar nedeniyle 9 Ocak’ta ilk ve orta dereceli okulların 1 gün tatil edildiği. Ayrıca engelli ve hamile çalışanlarının idari izinli sayılacağı belirtildi.

 

Yalova

Yalova ilinde de etkili olan kar yağışı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama geldi. kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verildiği duyuruldu.

Amasya

Kent genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Ayrıca engelli ve hamile memurlar idari izinli sayılacak.

Manisa

Gördes ilçesinde tamamen, Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve  Salihli ilçelerinde de kısmi olarak eğitime ara verilecek.

Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula,  Ahmetli ve Demirci ilçelerinde ise eğitime devam edilecek.

 

Aksaray

kent genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verildiği kaydedildi.

Konya

Konya kent merkezi Meram, Selçuklu ve Karatay ile Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde yarın eğitime ara verildi.

Çorum

Kent merkezi İskilip, Ortaköy  ve Mecitözü ilçelerinde yarın eğitime ara verildi.

Güncelleme: Kırklareli, Nevşehir, Edirne, Kocaeli, Tekirdağ, Bartın ve Kastamonu'da yarın eğitime ara verildi.

Ayrıca Yozgat'ın Yenifakılı ilçesine bağlı belde ve köylerde, Samsun'un Vezirköprü, Ladik, Havza, Kavak, Asarcık ve Çarşamba ilçelerinde 1 gün eğitime ara verildi.

 

 

kar tatili hangi illerde okullar tatil okulların tatil edildiği iller istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu