Dolar 4 TL Olur mu ? Dolar Yükselmeye Devam Eder mi ?

Dolar'da yaşanan yüksek artış her geçen gün devam ediyor.

 Dolar 4 TL Olur mu ? Dolar Yükselmeye Devam Eder mi ?
 Dolar 4 TL Olur mu ? Dolar Yükselmeye Devam Eder mi ? Serdar K

Tüm Türkiye Dolar fiyatına endekslenmiş durumda Dolar'ın yükselişini konuşuyor. Doların önlenemez yükselişi karşısında ise Yatırımcıların ve vatandaşların en merak ettiği soruların başında Dolarda'ki yükseliş devam edecek mi ?  Dolar 4 TL'yi geçer mi soruları geliyor.

Dolar 11 Ocak 2017 Saat 23.50 an itibariyle 3.88'i geçmiş durumda. Peki Dolar 4 TL olur mu ? Bu konu hakkında birçok farklı uzman oldukça farklı yorumlarda bulunuyor.

Bu sorunun cevabı için önümüzde bulunan 2 Önemli tarihin çok büyük önemi var.

Birinci tarih  'Yeni ABD Başkanı Donald Trump 21 Ocak'ta yemin edecek. İlk açılış konuşmasında tuhaf şeyler söylerse sadece Türkiye değil tüm dünya allak bullak olacak ki bence bunu yapacak.

Bundan hemen sonra Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı gelecek. Bu karar piyasayı memnun etmezse dövizin yükselme ihtimali var. Daha sonra Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notunu açıklayacak ve sonuç büyük ihtimalle notu kırmak olacak. Türkiye'nin kredi notu düşerse döviz yükselecek. FED de, 1 Şubat'ta faiz kararını açıklayacak.

dolar 4 tl olur mu dolar yükselmeye devam eder mi dolar 4 tlyi geçer mi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı