Gazeteci Tayfun Talipoğlu Vefat Etti

Usta Gazeteci ve Yazar Tayfun Talipoğlu, İzmir’de kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu Vefat Etti
Gazeteci Tayfun Talipoğlu Vefat Etti Anahaberim

Talipoğlu, bir program nedeniyle İzmir’de arkadaşının evinde bulunduğu sırada fenalaştı. Olay yerine sevk edilen ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan usta gazeteci, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılmadı.

 

Dün gece saat 01:00 sıralarında İzmir’in Konak ilçesi Göztepe Mahallesi 76 Sokak'ta 55 yaşındaki Tayfun Talipoğlu’nun fenalaşarak yere düştüğü, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığı, ancak yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Daha önceleri de kalp krizi geçirdiği ve damarlarına stand takıldığı oğlu tarafından ifade edildi.

 

Usta gazetecinin kesin ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belli olacak.

 

Tayfun Talipoğlu Kimdir?


Talipoğlu, 1962 yılında Kars’ta doğdu. Malatya’da ilkokulu, Eskişehir’de de liseyi okudu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Siyasi görüşü nedeniyle kaymakam yapılmayan Talipoğlu, bu sırada kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi çok sayıda değişik işlerde çalıştı. Daha sonraları Milliyet Gazetesi'nde çalışarak gazetecilik hayatına başladı. ATV’de haber muhabiri, NTV’de Bam Teli programı, Star’da, Takvim’de, Yeniz Yüzyıl ve Cumhuriyet Gazetesinde köşe yazarlığı ve gazetecilik yaptı.

 

 

tayfun talipoğlu tayfun talipoğlu kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti