Meksika’da Vahşet: Toplu Mezardan 297 Kafatası Çıkarıldı

Uyuşturucu baronların terör estirdiği Meksika’da bulunan toplu mezar, dünyayı dehşete düşürdü. Toplu mezarda 1 haftada 297 kişinin kafatası çıkarıldı.

Meksika’da Vahşet: Toplu Mezardan 297 Kafatası Çıkarıldı
Meksika’da Vahşet: Toplu Mezardan 297 Kafatası Çıkarıldı Anahaberim

BBC’nin verdiği habere göre; Meksika’nın Veracruz eyaletinde bulunan toplu mezardan vahşet fışkırıyor. Eyaletin Cumhuriyet Savcısı Jorge Winckler, bir haftada toplu mezardan çıkartılan 250 kafatasının ardından yakın bir bölgede başka bir toplu mezardan 47 kafatasının çıkarıldığını kaydetti.

 

Şu ana kadar çıkarılan kafataslarından 5’nin kimliklerinin belirlendiği, diğerlerinin kimliklerinin de belirlenmesi için çalışmaların devam ettiği bildirildi. Çıkarılan kafataslarının uyuşturucu baronları tarafından katledildikten sonra toplu olarak gömüldükleri tahmin ediliyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda hükümet karşıtı gösterilere katıldıkları iddia edilen 47 öğrenci, gözaltına alındıktan sonra çetelere teslim edildiği ve bu öğrencilerin bu suç örgütleri tarafından katledildiği ortaya çıkmıştı. Bu öğrencilerden bazılarının cesetleri de toplu mezarda bulunmuştu. Böylelikle Meksika hükümetinin çetelere ve suç örgütlerine de göz yumduğu dikkatlerden kaçmadı.

uyuşturucu baronları meksika toplu mezar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti