Çerkez Cengiz Kimdir?

Türkiye ve Rusya’da birçok suçtan yargılanan Çerkez Cengiz Lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere cezaevine 100 araçlık konvoyla gelerek dikkatleri üzerine çekti. Peki Çerkez Cengiz Lakaplı Cengiz Şıklaroğlu kimdir, nerelidir?

Çerkez Cengiz Kimdir?
Çerkez Cengiz Kimdir? Anahaberim

Hakkında 2005-2016 yılları arasında askeri casusluk, suç örgütü liderliği ve ayrıca Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’a suikast suçlamasıyla Rusya’da yargılandı. Rusya’da bu suçlamalardan beraat eden eden Çerkez Cengiz, Türkiye’de ise 2016 yılı başlarında Suriye’deki Türkmenlere yardım etmeleri için çok sayıda işadamına zorla senet imzalattığı için hakkında açılan davada 10 ay hapis cezası aldı. Şıklaroğlu’nun sevenleri kendisini 100 araçlık konvoyla cezaevine götürdü. Çerkez Cengiz’in 10 aylık hapis cezasını yatması için Maltepe Cezaevine götürüldüğü öğrenildi.


Şıklaroğlu, Maltepe Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, sokaklarda büyüdüklerini ve fazlasıyla bedel ödediğini söyleyen Çerkez Cengiz, bu ülkenin mafyaya değil, bilim insanlarına ihtiyacı olduğunu ifade etti. Şıklaroğlu, “Kardeşlerimden tek ricam okuyun ve birbirinize sahip çıkın” diyerek vedalaştı ve cezaevine girdi.


Çerkez Cengiz Hakkında


Çerkez bir ailenin çoğu olarak 1983 yılında doğan Cengiz Şıklaroğlu, 2006 yılında devlet başkanına suikast yapmak suçlamasıyla hakkında açılan davadan beraat etmişti. Türkiye’de 7 Haziran 2015 seçimlerinde Sivas’tan rekor bir oyla bağımsız milletvekili seçildi. Ancak hakkındaki suçlamalar nedeniyle milletvekilliği düşürüldü.
 

 

çerkez cengiz çerkez cengiz kimdir çerkez cengiz nerelidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti