Kerkük’te Kürdistan Bayrağını Asmayanlara Ceza

Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesi yönetiminde bulunan Kerkük’te Kürdistan Yönetiminin bayrağını asmayanlara ceza verilecek. Kararı Bölgede yayın yapan RUDAW haberinde verdi.

Kerkük’te Kürdistan Bayrağını Asmayanlara Ceza
Kerkük’te Kürdistan Bayrağını Asmayanlara Ceza Bozo Argeso

Kürdistan Yönetiminin Başkanı Mesut Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın verdiği habere göre, Kerkük İl Meclisinin yaklaşık olarak bir ay önce aldığı bayrak asma kararına uymayanlara yasal işlem başlatıldığı, bu karara uymayan Türkmen ve Arapların da uyduğu belirtildi.

Bir ay önce Kerkük İl Meclisinin aldığı karar doğrultusunda bütün kurumlara Kürdistan Bayrağı asıldı. Bu karara uymayanlara yasal işlem başlatılırken, karara karşı çıkan Arap ve Türkmenler de uygulamaya girdi. Kentte Arap ve Türkmenlerin kurumlarında da Kürdistan Bayrağı asıldı.

Kerkük Yatırım Komisyonu Başkanı Felah Bezaz, Kerkük Elektrik Dağıtım Müdürlüğü Sorumlusu Yalçın Mehdi  ve Kerkük Güvenlik Konseyi üyesi ve Türkmen Millet Partisi lideri İrfan Kerküklü yaptıkları açıklamada “Kürdistan Yönetiminin aldığı karara saygılıyız” ifadelerini kullandılar.

Başta Arap ve Türkmenler sert şekilde tepki göstermiş ancak daha sonra verilen karara saygı duymuşlardı.

 

kürdistan bayrağı kerkük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu