HDP 20 Mayıs 2017'de Kongreye Gidiyor

Halkların Demokratik Partisi’nin Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın parti üyeliğinin düşmesi nedeniyle partide Eş Genel Başkan seçimi için 20 Mayıs 2017’de HDP, kongreye gidiyor.

HDP 20 Mayıs 2017'de Kongreye Gidiyor
HDP 20 Mayıs 2017'de Kongreye Gidiyor Anahaberim

Geçtiğimiz aylarda gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen Yüksekdağ’ın parti üyeliği de düşürülmüştü. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Figen Yüksekdağ’ın HDP üyeliği düşürüldükten sonra HDP’de yeni Eş Genel Başkan’ın seçilmesi için kongreye gidiliyor. HDP’nin kongresine katılımın yüksek olması bekleniyor.

 

Önümüzdeki günler yapılacak kongrede herhangi bir gelişmenin beklenmediği sadece Figen Yüksekdağ’ın yerine Eş Genel Başkanın seçilmesi beklendiği ileri sürülüyor.  Kongrenin çalışmalarına 6-7 Mayıs’ta başlanacak. Ayrıca 16 Nisan Referandum ele alınacak. Özellikle HDP’nin kalesi olarak bilinen yerlerde EVET oylarının yüksek oranda çıkması da değerlendirilecek.

 

HDP Kongresinin yeri ve saati ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde 2017 HDP Kongresi hakkında net bilgilerin açıklanması beklenmektedir.

 

 

hdp kongre hdp kongesi 2017 hdp kongresi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı