HDP’li Filiz Kerestecioğlu Kimdir? Nerelidir?

Halkların Demokratik Partisi İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu kimdir, nerelidir ve detaylar haberimizde.

HDP’li Filiz Kerestecioğlu Kimdir? Nerelidir?
HDP’li Filiz Kerestecioğlu Kimdir? Nerelidir? Bozo Argeso

Yargıtay tarafından parti üyeliği düşürülen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın yerine HDP EŞ Genel Başkanı seçileceği iddia edilen Filiz Kerestecioğlu, bir anda dikkatleri üzerine çekti. Peki Filiz Kerestecioğlu kimdir?


Filiz Kerestecioğlu, 31 Ocak 1961 yılında Kocaeli Gölcük’te doğdu. Türk Hukukçu (Avukat) siyasetçi ve feministtir.  1984’te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1987 yılında ise serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 1991-1992 yılları arasında İsviçre’de NOKTA Dergisinin temsilciliğinde çalıştı. İsviçre’de Türkçe ve İngilizce öğretmenliğini yapan Kerestecioğlu, 1995’te Kadınlar Vardır isimli belgeselin yapımında görev alarak Kadınlar Vardır isimli şarkının sözlerini yazıp bestesini de oluşturmuştur.

İstanbul Barosunda hem Kadın Hakları Uygulama Merkezi kurucu üyesi olmuş hem de Dış İlişkiler Komisyonu Sekreterliği görevinde bulunmuştur.  2004-2012 yılları arasında Güncel Hukuk Dergisi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak çalışmıştır.


25. ve 26. dönem HDP İstanbul 2. bölge milletvekili yapan Kerestecioğlu, 1987 yılında Dayağa Larşı Yürüyüş Kampanyasının örgütleyicilerinden biridir.

 

filiz kerestecioğlu filiz kerestecioğlu kimdir filiz kerestecioğlu nerelidir hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu