Sırrı Süreyya: Siyaseti Bırakıyorum!

HDP’li vekil, Türk siyasetçi, yazar ve sinemacı Sırrı Süreyya Önder, siyasetini bırakacağını açıkladı. Önder; “Siyasette bu benim son dönemim. Büyük hayal kırıklıkların var” şeklinde ifadelerde bulundu.

Sırrı Süreyya: Siyaseti Bırakıyorum!
Sırrı Süreyya: Siyaseti Bırakıyorum! Bozo Argeso

HDP'li vekil Sırrı Süreyya neden siyaseti bırakıyor? Sırrı Süreyya Siyaseti Bıraktı mı?

 

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, aktif siyaseti bırakacağını, yeniden sinemayla ilgileneceğini söyledi.  Birgün Gazetesinden Meltem Yılmaz’a konuşan HDP’li Önder, 16 yaşından bu yana siyasetin içerisinde olduğunu belirtip, siyasetin hayatının önemli kısmında etkili olduğunu ifade etti. Önder, Aktif siyaseti bırakacağını söyleyerek, siyaseti sinemayla devam ettireceğini sözlerine ekledi. Sırrı Süreyya Önder, “Bitirdiğim üç senaryom var, politik film alanında bu birikmişlikle önemli projeler yapmayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 


Sırrı Süreyya Kimdir?


Sırrı Süreyya Önder, 7 Temmuz 1962’de Adıyaman’da doğdu. Türk sinemacı, siyasetçi ve yazar olan Önder, TBMM’de  24.,25. Ve 26 Dönem milletvekilidir.


Yazdığı senaryolar, rol aldığı filmlerle önemli bir kitle tarafından çok sevilen Önder, Ulusal basında köşe yazarlığı ve müzik yapımcılığını yaptı. BDP’nin desteklediği bağımsız milletvekili saflarında katılmış olduğu 2011 genel seçimlerinde İstanbul 2. Bölgeden milletvekili seçildi. 2014 yerel seçimlerinde HDP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu, ancak kazanamadı. 2015  7 Haziran ve 1 kasım seçimlerinde Ankara 1. bölgeden milletvekili seçildi.


Türkiye’de en çok konuşulan İmralı Heyetinde yer alarak uzun süre herkesin konuştuğu isimler arasında yerini aldı.

 

sırrı süreyya önder sırrı süreyya önder kimdir sırrı süreyya önder neden siyaseti bıraktı sırrı süreyya önder siyaseti bıraktı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu