Şok Eden Fetva: Fakirler Oruç Tutmayabilir!

İslam alemini şok eden fetva Alimler Birliği Başkanından geldi. Birlik Başkanı Mustafa Raşid, “fakirlerin oruç tutmaları zorunlu değildir” dedi.

Şok Eden Fetva: Fakirler Oruç Tutmayabilir!
Şok Eden Fetva: Fakirler Oruç Tutmayabilir! Bozo Argeso

İçerisinde bulunduğumuz 11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayında Uluslararası Alimler Birliği Başkanından gelen fetva herkesi şaşkına uğrattı. Uluslararası Alimler Birliği Başkanı Mustafa Raşid, “zenginlerin orucu tutmaları zorunlu, fakirlerin ise oruç tutmaları zorunlu değildir” dedi. Bu fetva İslam aleminde adeta şoke etkisi yarattı.


Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) bir TV kanalına röportaj veren Raşid, fakirlik sınırının ülkelere göre  değiştiğini, örneğin Mısır’daki bir şahsın aylığı 500 Dolar’ı aşmıyorsa bu şahıs fakirdir” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında ‘Oruç ibadetinin amacının fakirlerin karnını doyurmak olduğunu söyledi.’ Mustafa Raşid;” Ramazan ayında tutulan oruç ibadetinin amacı fakirlerin karını doyurmaktır. Bir şahıs, her gün bir fakirin karnını doyuruyorsa bu en iyi oruçtur. Bu fetva fakirlerin orucu terk etmesi anlamına gelmiyor. Lakin oruç ibadetinin yerine getirmesi şartlarının iyi anlaşılması içindir” ifadelerini kullandı.

 

Fakirler Oruç tutmayabilir fetvasını veren Mustafa Raşid Kimdir, nerelidir?


Müftü olan alim Mustafa Raşid, ülkesi olan Mısır’dan 2013 yılında Avustralya'ya taşındı. Özellikle İslam dininde farklı görüşte olmasıyla tanınıyor. Raşid’in fikirlerine göre, “bir Müslüman şayet sarhoş olmuyorsa alkol alabilir”

 

fakirler oruç tutmayabilir mustafa raşid kimdir mustafa raşid nerelidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu