Hakkari Yüksekova'da Patlama : 17 Asker Yaralı - 17 Temmuz

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında daha önceden PKK mensupları tarafından yola döşenen El Yapımı Patlayıcının infilak etmesi sonucu 4'ü ağır olmak üzere 17 askerimiz yaralandı. Yaralanan askerlerin hastaneye kaldırılması için bölgeye çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. Patlamayı gerçekleştiren PKK örgütü mensuplarının yakalanması için bölgeye çok sayıda destek kuvvet ekibi sevk edildi. Patlamanın yaşandığı bölgede hava destekli operasyonun başlatıldığı da bildirildi.

Hakkari Yüksekova'da Patlama : 17 Asker Yaralı - 17 Temmuz
Hakkari Yüksekova'da Patlama : 17 Asker Yaralı - 17 Temmuz Anahaberim

Acı haber Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere Beldesinden geldi. Bugün saat 11:00 sıralarında Hakkkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere Beldesi Ovaiçi Köyü mevkiinde askeri konvoyun geçişi esnasında şiddetli patlama meydana geldi. Patlamanın PKK mensuplarınca yola döşenen EYP'nin (El Yapımı Patlayıcı) infilak etmesi sonucu meydana geldiği belirtildi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamada 4'ü ağır 17 askerin yaralandığı bildirildi. Patlamanın hemen ardından bölgeye çok sayıda ambulans, sağlık ekibi ve  destek kuvvet sevk edildi. Patlama bölgesinde havadan ve karadan geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Patlamayı gerçekleştiren PKK üyelerinin yakalanması için başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

Patlamada yaralanan askerlerin isimleri ise henüz belli olmadı.

 

Hakkari Valiliğinden Yapılan Açıklama

 

"17.07.2017 günü İlimiz Esendere Beldesinden Yüksekova İlçesine askeri personel taşıyan bir araca yönelik bölücü terör örgütü mensuplarınca EYP(el yapımı patlayıcı) saldırısı gerçekleştirilmiştir. Yapılan saldırı neticesinde 4’ü ağır 17 askeri personel yaralanmış olup; sevk edildikleri Yüksekova Devlet Hastanesinde tedavilerine başlanılmıştır. Bölgeye taarruz helikopterleri sevk edilmiş, geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.      "      

 

 

 

 

hakkari patlama yüksekova patlama esendere patlama patlamada yaralanan askerler patlamada yaralanan askerlerin isimleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti