Jülide Sarıeroğlu Kimdir? Nerelidir?

Bugün Başbakan Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede yer alanlardan biri de Jülide Sarıeroğlu oldu. Peki Jülide Sarıeroğlu kimdir? İşte haberin ayrıntıları…

Jülide Sarıeroğlu Kimdir? Nerelidir?
Jülide Sarıeroğlu Kimdir? Nerelidir? Anahaberim

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede Ak Partili vekil ve Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yerine seçilen Ak Partili vekil ve yeni Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir anda dikkatleri üzerinde topladı. Açıklanan yeni kabinenin en genç ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın ardından seçilen kabinenin 2. Kadın bakanı oldu. Böylelikle Jülide Sarıeroğlu, 26 sene sonra Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan ilk kadın bakan olarak kabinede yerini aldı.

 


Henüz genç yaşında bakan olan Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Kimdir? Nerelidir?


2015 Haziran seçimlerinde Ankara’dan 22.Dönem Millet Vekili seçilen Jülide Sarıeroğlu, 7 Haziran 1979’da Adana’da doğdu. Şu an 38 yaşında olan Sarıeroğlu, ilk,orta ve liseyi Adana’da okudu. Daha sonra da kazandığı Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nü okudu. Partisi olan Ak Parti’nin 2. Olağan Kongresinde MKYK üyesi seçildi.  2009 yerel seçimlerinde Çankaya Belediyesi Ak Parti Belediye Meclis üyesi seçildi. 2015 Haziran genel seçimlerinde ise Ak Parti Ankara Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi olan kabinenin en genç bakanı Sarıeroğlu, Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı seçildi.

 

 

jülide sarıeroğlu jülide sarıeroğlu kimdir jülide sarıeroğlu nerelidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti