Bu Yıl Balık Sezonu Kurban Bayramı’nda Başlıyor

Her yıl Nisan ayının 15’inde başlayan denizlerde balık avlama yasağının biteceği 1 Eylül tarihi, bu yıl Kurban Bayramı’nın 1’inci gününde olması sebebiyle balıkçıların birkaç gün gecikmeli olarak balık avına çıkacağı bekleniyor.

Bu Yıl Balık Sezonu Kurban Bayramı’nda Başlıyor
Bu Yıl Balık Sezonu Kurban Bayramı’nda Başlıyor Anahaberim

Denizlerimizde balık avlanma yasağı 15 Nisan 2017’de başlamıştı. Bu süre zarfında balıkçılar denizde balık avına çıkmayıp ağlarını onardı. Heyecan içerisinde bekleyen balıkçılar, bu yıl balık sezonunun Kurban Bayramı’nın 1’inci gününde başlaması nedeniyle birkaç gün gecikmeli olarak balık avına çıkması planlıyor. Bu sebeple yeni balık sezonu Kurban Bayramı nedeniyle rötar yapacak.

 

Ağlarını onarmaya çalışan balıkçılar, bu yıl Palamut balığının bol olmasını beklemediklerini dile getirdi. Ayrıca geçtiğimiz yıl az olan Hamsi, Çinekop ve İstavrit’in bu yıl bol olması bekleniyor. Geçen balık sezonu, hava şartlarının olumsuz olması ve denizlerde balık azlığı nedeniyle balık sezonu boyunca balık fiyatları cep yakmıştı. Bu yıl ise geçen yıl balık sezonunda az olan balıkların bol olması ve fiyatların makul olması bekleniyor. Bu konuda umutlu olduklarını söyleyen balıkçılar, vatandaşların bu yıl balıkları ucuza alacaklarını umduklarını dile getirdi.

Küçük yaşından bu yana balıkçılık yapan Mehmet TOY, bu yıl balıkların bol olmasını beklediklerini söyledi. Geçtiğimiz balık sezonunda balık fiyatlarının düşmediği ve vatandaşın balık satın almada zorluk çektiğini dile getiren TOY, bu yıl balık fiyatlarının makul olmasını beklediklerini söyledi.

Ayrıca balık sezonunun açılışı ile ilgili açıklama yapan Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Enver Saydun, yeni balık sezonunun bol ve bereketli olmasını beklediklerini söyledi.

 

Balık Sezonu (Balık Avı Yasağı) Nedir? Balık Sezonu Ne Zaman Açılır? Ne Zaman Kapanır?

 

Ülkemizde balık avı yasağı her yıl Nisan ayının 15’inde başlamaktadır. Denizlerimizde balıkların bilinçsizce avlanması ve türlerinin yok edilmesinin önüne geçilmesi için Nisan ayında başlayan balık avı yasağı, 1 Eylül tarihinde sona eriyor. Yani her yıl 1 Eylül’de yeni balık avı sezonu başlamaktadır. Balık sezonuna 1 hafta kala en az balıkçılar balık severler de heyecan içerisinde balık sezonunun açılmasını bekliyor. Bu sebeple 2017-2018 Balık Sezonunun bol ve bereketli geçmesini umut ediyoruz.

 

 

balık sezonu 2017 balık sezonu 2018 balık sezonu balık sezonu ne zaman açılır balık sezonu ne zaman kapanır yeni balık sezonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti