Tayfun Karali Kimdir ?

Bir zabıta memuruna attığı tokatlarla türkiye gündemini sarsan Tayfun Karali kimdir ?

Tayfun Karali Kimdir ?
Tayfun Karali Kimdir ? Serdar K

Türkiye, gündeme iki önemli haberle başladı. Bunlardan birisi BM genel kurulunda alınan Kudüs oylaması iken bir diğer dikkat çekici haber ise İstanbul Büyükşehir belediyesinde yaşanan vahim olaydı. Twitter gündemini sarsan olayda Bir amirin zabıta memuruna uyguladığı şiddet çok konuşuldu.

Edindiğimiz bilgilere göre Emniyet şeridini kullanan bir zabıta memuru İBB zabıta daire başkanı Tayfun Karali'nin önce sözlü müdahalesine daha sonra ise şiddetine maruz kalıyor. izlenilen görüntülerde Daire Başkanı Tayfun Karali'nin zabıta memurunu tokatladığı görülüyor. Bu görüntüler Türkiye'de büyük bir infial yaratırken İBB belediye başkanı Mevlüt Soysal yaptığı açıklamada Daire Başkanı Tayfun Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve gerekli soruşturmanın başlatıldığını duyurdu.

İşte Twitter ve Türkiye Gündemini sarsan o görüntüler.

 

Tayfun Karali Kimdir ?

Tayfun Karali, 1967 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. 1987-1989 yılları arasında ‘Avrupa Topluluklarının Hukuki Yapısı’ üzerine yüksek lisans yaptı. 1995 yılına dek avukatlık mesleğine devam etti.

1995 yılında Fatih Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak belediyecilik hayatına başladı. 1995-1999 yılları arasında Fatih Belediyesi’nde belediyecilik adına birçok başarılı projeye imza attı. (Zeyrek Evleri, Fener-Balat Rehabilitasyon Projesi, Eğitim Parkları vb.)

Karali, 1985-1991 yılları arasında Milli Takım seviyesinde güreş sporuyla uğraştı. Yirminin üzerinde müsabakada mili sporcu olarak Türkiye’yi temsil etti. 23.08.2004 – 05.05.2011 tarihleri arasında  İstanbul Darülaceze Müdürlüğü görevini yürüttü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı görevini sürdürmekte olan Karali, iki kız çocuğu babasıdır. Karali, medyada büyük tepkiye sebep olan Zabıta memuruna tokat attığı görüntüler sonrası görevden uzaklaştırılmıştır.

tayfun karali kimdir tayfun karali görevden uzaklaştırıldı mı tayfun karali şimdi ne yapıyor tayfun karali nereli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu