110 Bin Memur Hangi Kurumlara Alınacak ?

Başbakan Binali Yıldırım'ın 2018 yılında 110 bin memur alınacağını duyurması memur adaylarında büyük bir heyecana sebep oldu.

110 Bin Memur Hangi Kurumlara Alınacak ?
110 Bin Memur Hangi Kurumlara Alınacak ? Serdar K

Başbakan Binali Yıldırım Taşeronların kadroya alınması hakkındaki açıklamasının hemen ardından atama bekleyen memur adaylarına da büyük bir müjde vermeyi ihmal etmedi. Başbakan Yıldırım, 2018 Yılında kamuya 110 Bin memur alınacağını duyururken memur adayları ise hep bir ağızdan aynı soruyu sordu '' 110 Bin Memur Hangi kurumlara alınacak'' sizler için bu sorunun cevabını hazırladık.

Sağlık Bakanlığı: 110 Bin memur alımından en büyk payı sağlık bakanlığı aldı. Başbakan Binali Yıldırım Sağlık bakanlığı'na 36 Bin memur alınacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı : Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık bakanlığından sonra en büyük payı alan kurum oldu. MEB'e 20 Bin Öğretmen alınması öngörülüyor.

Adalet Bakanlığı : Adalet Bakanlığı'da 2018 yılında 15 Bin memur alacak. Bu alımların büyük çoğunluğu İnfaz Koruma memuru ve zabıt katiplerinden oluşacak.

Kredi Yurtlar Kurumu : Kredi Yurtlar kurumu 110 Bin memur alımından en büyük payı alan kurumlardan birisi oldu. Buna göre Kredi Yurtlar Kurumuna 2018 Yılı içerisinde 10 Bin 900 memur alınması öngörülüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı: Diyanet İşleri Başkanlığını'da 9500 İmam-hatip alınacak.


Bu alımların yanısıra Üniversitelerde 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 2 bin ve üniversite hastanelerinde 7 bin yeni personel alınacak.

Alım ilanları geldiğinde sitemizde eş zamanlı olarak yayınlanacaktır. Bu sebeple bizi takip ederek bu alımlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

2018 kyk memur alımı 2018 adalet bakanlığı alımı 110 bin memur hangi kurumlara alınacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti