Ünlü Klip Yönetmeni Mustafa Mayadağ Vefat Etti

Ünlü ses sanatçılarının klip yönetmenliğini yapan usta yönetmen Mustafa Mayadağ, hayatını kaybetti.

Ünlü Klip Yönetmeni Mustafa Mayadağ Vefat Etti
Ünlü Klip Yönetmeni Mustafa Mayadağ Vefat Etti Bozo Argeso

Sanat camiası bu haberle adeta yasa boğuldu. Ünlü ses sanatçılarının klip yönetmenliğini yapan Mustafa Mayadağ, geçtiğimiz yıl geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yatalak olmuştu. Usta yönetmen bu sabah saatlerinde İstanbul Tarabya’da bulunan evinde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Mayadağ, 1990’lı ile 2000’li yılların başlarında çok sayıda usta sanatçının kliplerinin düzenlenmesinde imzası bulunmaktadır.

Mustafa Mayadağ Kimdir? Nerelidir?

Ünlü klip yönetmeni Mustafa Mayadağ, 1958 yılında İzmir’in Urla ilçesinde doğdu. İzmir Çınarlı Teknik Lisesi ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi sinema televizyon bölümünde eğitim gören Mayadağ, Eskişehir Anadolu Üniversitesi sinema televizyon bölümünde birlikte eğitim gördüğü 4 arkadaşı ile birlikte video prodüksiyon şirketini kurarak çok sevdiği mesleğine başladı.

Mayadağ, Yeşilçam, Star TV, Raks Müzik, TRT 2 ile Pınar Film’de çeşitli kademelerde çalıştı. Ülkemizde çok sayıda şarkıcının kliplerini çekti. Türkiye Video Müzik Ödülleri Yılın klibi ödülünü alan usta yönetmen başta Mahsun Kırmızıgül ve Serdar Ortaç olmak üzere çok sayıda şarkıcının klibinde imzası bulunuyor.

 

 

mustafa mayadağ mustafa mayadağ kimdir mustafa mayadağ nerelidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu