Yüzbaşı Burak Akın Kimdir ?

Medya, bugün gündeme düşen ilginç bir haberle sarsıldı.

Yüzbaşı Burak Akın Kimdir ?
Yüzbaşı Burak Akın Kimdir ? Serdar K

15 Temmuz Fetö darbe girişimi üzerinden seneler ve aylar geçmesine rağmen halen konuşulmaya devam ediyor. Hemen hemen hergün medyaya düşen 2-3 fetö haberiyle karşılaşmak mümkün. Bugün gündeme düşen bir haber ise herkesi şaşkına çevirdi. 15 Temmuz darbe girişimi gazilerinden olan ve kahramanlık madalyası da verilen bir yüzbaşı Emniyet'e giderek Ben aslında fetöcüyüm diye kendini ihbar etti. Bu gelişme herkesi şaşkına çevirirken, kendisini ihbar eden Fetöcü subayın Fetö'dan gelen baskılardan dolayı bunaldığı ve bu sebeple kendini ihbar ettiği ortaya çıktı.

Olayın kahramanı ise Özel Kuvvetler mensubu olan bir asker. Bu Asker ise Yüzbaşı Burak Akın. 

Yüzbaşı Burak Akın Kimdir ?

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruma müdürü olan Yüzbaşı Burak Akın, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı duranlardan birisi olarak kameralara yansımıştı. Görüntülerde Burak Akın'ın darbeci askerlere karşı dururken ayağından vurulduğu anlar vardı. Bu görüntüler sonrası 15 Temmuz gazisi olarak anılan ve kendisine kahramanlık madalyası da verilen Burak Akın'ın Fetöcü çıkması kamuoyunda büyük şaşkınlık yarattı. Burak Akın aynı zamanda özel kuvvetler mensubu idi.

 

Yüzbaşı Burak Akın Neden Teslim Oldu ?

Yüzbaşı Burak Akın, emniyette verdiği ifadesinde ''Yeter artık, dayanamıyorum '' dediği ve FETÖ tarafından çeşitli baskılara maruz kaldığını bellirti. Burak Akın'ın bu ifadesinin ardından merak edilen bir diğer konu ise Yüzbaşı'nın FETÖ tarafından ne tür baskılara maruz kalmış olabileceği sorusu oldu. Bu sorunun cevabı da Yüzbaşı'nın detaylı ifadesinin alınmasının ardından ortaya çıkacağı gelen bilgiler arasında.

yüzbaşı burak akın kimdir yüzbaşı burak akın neden teslim oldu yüzbaşı burak akın tutuklandı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu