Ayetullah Mike Kimdir ? Michael D'Andrea Kimdir ?

Son günlerde oldukça sık gündeme gelen İran olaylarının arkasında kim var sorusu akılları karıştırmaya devam ediyor.

Ayetullah Mike Kimdir ? Michael D'Andrea Kimdir ?
Ayetullah Mike Kimdir ? Michael D'Andrea Kimdir ? Serdar K

İran'da ortalık oldukça karışmış durumda. İran'da Yaklaşık olarak bir haftadır mollara ve rejime yönelik sert protestolar devam ediyor. Şimdiye kadar yaşanan olaylarda 29'dan fazla kişinin yaşamını kaybettiği belirtilirken , 1000'den fazla gözaltı da var. Bugün ise gerilimi oldukça tırmandıracak ve iç savaşa neden olabilecek bir gelişme yaşandı. Rejim yanlısı binlerce kişi sokağa dökülerek '' Liderimiz, Biz hazırız '' sloganı atarak, izin verilmesi halinde protestoculara müdahale edebileceklerinin sinyalini verdiler.

Öte yandan İran'da yaşanan olayların arkasında kim var sorusu ise henüz net bir cevaba ulaşabilmiş değil. Bazı kesimler olayların İran halkının ekonomik sıkıntılardan ve mollalardan rahatsız olduklarını bu sebeple kendiliğinden gelişen bir olay olduğunu belirtirken bazı kesimler ise Olayların arkasında ABD ve israil'in olduğunu belirtiyorlar.

Bilindiği üzere CIA'nın karanlık prensi olarak bilinen ve Ayetullah Mike olarak tanınan Michal D'Andrea altı ay önce CIA'nın İran Masasına atanmıştı. Bu atamadan hemen sonra olayların başlaması ise kafalarda soru işareti oluşmasına neden oldu.

Michael D'Andrea Kimdir ?

CİA ajanı olan Michael D'andrea Müslüman bir kadınla evlendikten sonra Müslüman olmuş ve Müslüman Mike lakabını almaya başlamıştır. İran'da ise Ayetullah Mike ismiyle tanınmaktadır. Müslüman Mike Ortadoğu'da yürütülen birçok kilit operasyonun başında yer almıştır ve bölgeyi oldukça iyi bilmektedir. Usame Bin Ladin operasyonu ve Irak Operasyonlarında Müslüman Mike aktif olarak görev almıştır.

müslüman mike kimdir ayetullah mike kimdir michael d'andrea kimdir iran olaylarının arkasında kim var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı