Son Haber! Kılıçdaroğlu’na Saldıranların KimLikleri Belli Oldu; Kılıçdaroğlu’na Kimler Saldırdı?

Başkent Ankara’nın Çubuk İlçesinde şehit cenazesine katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na saldıran 6 kişinin kimlikleri belli oldu, Ankara Valiliği Saldırganlar gözaltına alınacak dedi.

Son Haber! Kılıçdaroğlu’na Saldıranların KimLikleri Belli Oldu; Kılıçdaroğlu’na Kimler Saldırdı?
Son Haber! Kılıçdaroğlu’na Saldıranların KimLikleri Belli Oldu; Kılıçdaroğlu’na Kimler Saldırdı? Anahaberim

Peki CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Kim Saldırdı?

Kuzey Irak sınırında PKK örgüt mensuplarının saldırması sonucu şehit olan 4 şehitten Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreni için Ankara Çubuk’a giden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Grubun saldırısı sonucu darp olan Kılıdaroğlu, polis ekiplerince olay yerinin yakınlarındaki bir evde kontrol altında tutuldu. Bir süre sonra da kontrol altında tutulduğu evden ayrılan Kılıçdaroğlu, bir süre sonra partililere seslendi. CHP Lideri, yapılan saldırının Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yapılan saldırı olduğunu vurguladı.


Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı CHP Liderine yapılan saldırı ile ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma “Terör ve organize saldırı” ile ilişkili başlatıldı. O sırada orada bulunan Köylüler, saldırganların yabancı oldukları ve daha önce onları görmediklerini dile getirdi. Köylüler, “Yazık ettiler, burası şehit evi, şehide saygı göstermediler” şeklinde açıklamada bulundu.


Saldırı ile ilgili açıklamada bulunan Ankara Valisi Vasip Şahin, herhangi bir güvenlik zafiyetinin bulunmadığını, güvenlik önlemlerinin üst seviyede aldığını belirtti. Vali Şahin, “6 saldırganın kimlikleri belirlendi, gözaltı işlemi uygulanacak” dedi.


CHP'li Levent Gök, “Saldırı anında her birimiz biryana savrulduk, o sırada Genel Başkanımıza saldırıda bulundular” ifadelerini kullandı. Saldırı sonrası CHP’de olağanüstü toplantı çağrısı yapıldı.

 

chp liderie kim saldırdı kılıdaroğluna saldıranların kimlikleri kılıçdaroğluna kim saldırdı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı