Brezilya’da Koroavirüs’ten Bir Günde Ölenlerin Sayısı 2 Bini Aştı

Dünya’da en çok Covid-19’dan etkilenen ülkelerden olan Brezilya’da son 24 içerisinde Covid-19’dan ölenlerin sayısı 2 bini aştı. ABD ve Hindistan’dan sonra dünyada en çok vaka sayısı ile adeta virüsün esiri olan Brezilya’da bu kadar ölümün yasanmasının ardından Dünya Sağlık Örgütü uyarıda bulundu.

Brezilya’da Koroavirüs’ten Bir Günde Ölenlerin Sayısı 2 Bini Aştı
Brezilya’da Koroavirüs’ten Bir Günde Ölenlerin Sayısı 2 Bini Aştı Anahaberim

Brezilya’da hükümetin Covid-19’u ciddiye almaması ve gerekli tedbirlerden uzak durması nedeniyle ABD ve Hidistan’dan sonra en çok vaka sayısının görüldüğü belirtililiyor. Korona nedeniyle yaşanan can kayıpları son 24 saatte adeta rekor sayıya doğru gidiyor. Şu ana kadar korona nedeniyle ölenlerin sayısı 275 bini aşmış durumda

Ülkede toplam vaka sayısı 11 milyon 363 binin üzerinde seyrediyor. Brezilya Sağlık çalışanlarının yanısıra muhalefet de hükümetin korona tedbirlerini almadığını savunuyor.

Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ise geçtiğimiz günlerde Brezilya halkını azarlayan bir dille adeta herkesi şoke etmişti. Jair Bolsonaro"Covid-19’da dolayı sızlanıp, veleveye veremekmen vazgeçin” diyerek Brezilya halkına hakaret etmişti.

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus Brezilya’da korona nedeniyle bu denli vakaların yaşanması ve ölümlerin meydana gelmesi ile ilgili uyarılarda bulundu. Durumun adeta kontrolden çıktığının altını çizerek endişenmenin gerekliliğini savunan DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, ciddi önlemlerin alınması gerektiğini söyledi. Şayet önlem alınmazsa durumun tamamen kontrolden çıkacağı ve bu durumun diğer ülkeleri de etkileyeceğini belirti.

Ülkede son 24 saatte maalesef  24 saatte 2 bin 216 kişi Koronavirüsten yaşamını yitirdi.

brezilya brezilya vaka sayısı koronavirüs covid-19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı