Okullarda Andımız Okutulmayacak

Okullarda Öğrenci Andı’nın okutulması ile ilgili açılan davada karar çıktı Danıştay, okullarda Öğrenci Andının okutulmamasına karar verdi.

Okullarda Andımız Okutulmayacak
Okullarda Andımız Okutulmayacak Anahaberim

Geçtiğiz yıllarda okullarda okutulan Öğrenci Andı ile ilgili Türk Eğitim Sen’in Andın geri getirilmesi ile ilgili açtığı davada karar çıktı. Okullarda Öğrenci Andının yeniden okutulması ile ilgili yapılan başvuruda Danıştay karar verdi. Danıştay Öğrenci Andının okutulmamasında karar kıldı.

2013 yılında Öğrenci Andının okullarda okutulmaması ile ilgili kararın verilmesinin ardından Türk Eğitim-Sen Andın geri getirilmesi için başvuruda bulunmuştu.  Alınan karar ve kararın iptali için yapılan başvurunun ardından Danıştay 8’inci Dairesi 2018’de Öğrenci Andını kaldıran yönetmenlik hükmünü oy çokluğu ile iptal etmişlti. Bu kararın ardından çok sayıda sendika okullarda andın okutulmadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Hakkında şikayetlerde bulunulan MEB ise Danıştay’ın aldığı bu kararın bir üst kurul olan Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’na temyize göndermiş ve yürütmenin durdurulmasını istemişti.

Alınan kararla okullarda andımının okutulmaması yönünde karar verildiği medyada yer aldı.

İşte Öğrenci Andı

 

andımız öğrenci andı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Prens Philip Yaşamını Yitirdi
Prens Philip Yaşamını Yitirdi