HDP’li Vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu Abdest Alırken Gözaltına Alındı

HDP’li Vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, sabah namazı için lavaboda abdest almaya çalışırken gözaltına alındı. Milletvekilliği düşürülen Gergerlioğlu’nun bu şekilde gözaltına alınması herkesin tepkisini çekti.

HDP’li Vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu Abdest Alırken Gözaltına Alındı
HDP’li Vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu Abdest Alırken Gözaltına Alındı Anahaberim

Geçtiğimiz günlerde hakkında fezleke hazırlanan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliği düşürülmüştü. Sosyal paylaşım sitesi twitter’daki bir paylaşımı nedeniyle vekilliği düşürülen Gergerlioğlu, vekilliği düşürüldüğü günden beridir meclisteki odasında demokrasi nöbeti tutuyordu.

Bu sabah saatlerinde sabah namazını kılmak için lavaboya giden Gergerlioğlu, polis ekipleri tarafından yaka paça gözaltına alındı. Elbiselerini ve maskesini giymesine izin verilmeyen HDP’li Vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasının gerekçesi ise açıklandı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu Neden Gözaltına Alındı?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan yeni bir soruşturma kapsamında Gergerlioğlu’nun gözaltına alındığı belirtildi. Sebebi ise “Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliği düşürülmesine rağmen Meclis binasını terk etmediği, halen milletvekili gibi davrandığı, sosyal medya üzerinde canlı yayınlar yaptığı ve hakkı bulunmamasına rağmen kamu binasını terk etmediği”olarak ifade edildi.

HDP’li Milletvekili Gergerlioğlu, Kavaklıdere Polis Karakoluna götürüldü.

Ömer Faruk Gergerlioğlu gözaltına alınma görüntüleri

 

ömer faruk gergerlioğlu ömer faruk gergerlioğlu neden gözaltına alındı ömer faruk gergerlioğlu gözaltı görüntüleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı