Sultangazi DHKP-C Uyuşturucu Satıcısı Çatışması

İstanbul'un Sultangazi İlçesinde DHKP-C ile uyuşturucu satıcı oldukları ileri sürülen bir grup arasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi öldü 1 kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlerden birinin lise öğrencisi olduğu ve olay yerinden geçerken saldırganların silahından çıkan kurşunların hedefi olduğu belirtildi.

Sultangazi DHKP-C Uyuşturucu Satıcısı Çatışması
Sultangazi DHKP-C Uyuşturucu Satıcısı Çatışması

İstanbul'un Sultangazi İlçesinde Solcu örgüt DHKP-C ile uyuşturucu satıcı oldukları iddia edilen grup arasında silahlı çatışma yaşandı, çatışmada 1 kişi öldü 1 kişi de yaralandı. Silahlı çatışma sonrası olay yerinden kaçan saldırganlar etrafa rastgele ateş açtı, o sırada sokakta yürüyüp evine doğru giden  lise öğrencisi  Şişli Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Mehmet Emin Akgül kurşunların hedefi oldu. Kurşunların hedefi olan olan  Mehmet Emin Akgül hayatını kaybetti.

Olay dün gece saat 22.00 sıralarında Sultangazi'de meydana geldi. DHKP-C'li bir grup, uyuşturucu satıcısı oldukları ileri sürülen Çelik Ailesi'nin oturduğu evin önüne geldi. Ailenin büyük oğlunu arayan yüzleri maskeli DHKP-C üyelerinin karşısına aileden olan Mehmet Çelik çıktı, örgüt üyeleri, Mehmet Çelik ve o sırada olay yerinde bulunan Mustafa Ürek adlı şahısları kurşun yağmuruna tuttu.

Olayda Mehmet Çelik ve o sırada sokakta yürüyen ve olayla ilgisi bulunmayan Mehmet Emin Akgül hayatını kaybetti, Mustafa Ürek adlı şahıs da yaralandı... Silahlı saldırganların 5 kişi olduğu belirtildi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri çok sayıda silah ve silahlara ait mermi ele geçirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

sultangazi çatışma dhkp-c uyuşturucu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti