15 Yaşındaki Genç Alzheimer Testi Geliştirdi

Teknoloji ve sağlık alanında çok önemli buluş. İngiltere’de yaşayan 15 yaşındaki genç adam bir test geliştirdi. İsmi Krtin Nthiyanandam olan genç adamın geliştirdiği test ile alzheimer'ın teşhisi 10 yıl öncesinden yapılabilecek.

15 Yaşındaki Genç  Alzheimer Testi Geliştirdi
15 Yaşındaki Genç  Alzheimer Testi Geliştirdi

Testin nasıl yapıldığı da şu şekilde açıklandı. Vücuda bir miktar antikor enjekte ediliyor. Vücuda ejekte edilen Truva atı adı verilen antikorunda kendisi tarafından geliştirildiği öğrenildi.

Vücuda enjekte edilen antikorlar beyne nüfuz ediyor. Beyne nüfuz eden antikorlar beyinde alzheimer hastalığının ilk aşamalarında bulunan nöro-toksik proteinlere bağlanıyor

Aynı zamanda beyindeki florosan parçacıklara da bağlanan antikorlar beyin taramasında görülebiliyor ve bu sayede zehirli proteinler de tespit edilebiliyor.

Şu anda geliştirilmekte olan test son aşamasında. Nthiyanandam, eğitim masraflarına destek olmak amacıyla testini Google Bilim Fuarı Ödülleri'ne sundu.


İngiliz Daily Telegraph gazetesine konuşan Nthiyanandam, "Testimin sağladığı asıl yarar belirtileri başlamadan önce Alzheimer'ı tespit edebilmesidir " sözleriyle erken teşhis sayesinde hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların da daha iyi sonuçlar verebileceğini söylüyor.alzheimer erken teşhis truva atı antikor beyin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu