Afrika Sıcakları Ne Zaman Geliyor?

Uzmanlardan korkutan uyarı. Önümüzdeki hafta Afrika sıcakları ülkemizde etkili olacak. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5-6 derece üstüne çıkacağı tahmin edilirken, vatandaşların sıcak havaya dikkat etmesi ve gündüz vakitlerinde gerekmedikçe dışarıya çıkmamaları gerektiği belirtildi.

Afrika Sıcakları Ne Zaman Geliyor?
Afrika Sıcakları Ne Zaman Geliyor?

Hava tahmin uzmanlarında korkutan uyarı geldi. Ülkemize Afrika üzerinden gelecek olan sıcak hava nedeniyle kavrulacağız. Gelecek  hafta başından itibaren Türkiye’nin bazı bölgelerinde hava sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıkacak.


 

 

Önümüzdeki hafta Çarşamba gününden itibaren Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri  başta olmak üzere birçok ilimizde hava sıcaklıklarının 40 derece üstüne çıkacağı tahmin ediliyor. Afrika üzerinden yurdumuza gelecek sıcak hava nedeniyle sıcaklıklar mevsim normallerinin üstüne çıkacak. Sıcak hava nedeniyle 5-6 derece mevsim normallerinin üzerine çıkacak kavurucu sıcaklar nedeniyle vatandaşların dikkatli olmalarını gerektiği belirtiliyor.

 

Uzmanların tahminine göre orta Pasifik'te, El Nino olarak bilinmekte olan deniz suyunun 1,5 derece arttığı ve bu nedenle tüm ülkelerde sıcaklıkların artmasına neden olduğu belirtiliyor.

 

Dünyanın birçok ülkesinde sıcaklıkların artacağına dikkat çekilerek bu sıcaklıkların küresel ısınmanın sonucu olduğu vurgulanıyor.

 


el nino küresel ısınma afrika sıcakları türkiye hava derece sıcaklık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı