Bağcılar’da Çatışma Olayı

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde Polis ekipleri ile DHKP-C arasında çatışma çıktı, çatışmada bir kadın militan hayatını kaybetti.

Bağcılar’da Çatışma Olayı
Bağcılar’da Çatışma Olayı

İstanbul’da polisin düzenlediği operasyonda Bağcılar ilçesinde çatışma çıktı. Çatışmada DHKP-C’li bir kadın militanın öldürüldüğü öğrenildi.


Son günlerde Türkiye’de yaşanan olaylar  ve son olarak da dün Kilis’te askere yönelik IŞİD terör örgütünün yaptığı saldırının ardından Emniyet güçleri,Jandarma ve özel harekat birlikleri harekete geçti. Türkiye’nin birçok ilinde ve çok merkezde IŞİD,PKK ve DHKP-C örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken, Bağcılar ilçesinde DHKP-C ile çatışma olayı yaşandı. Meydana gelen çatışma olayında DHKP-C’li olduğu ileri sürülen bir kadın militanın polis ile girdiği çatışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.
Çatışmada hayatını kaybeden kadın militanın canlı bomba olduğu ileri sürülüyor.


Çatışma olayı, Bağcılar ilçesi Yenimahalle, Bülbül Sokak’ta bulunan bir adreste meydana geldi. Polis ekiplerinin yaptığı operasyon sırasında DHKP-C’li bir kadın militanla polis arasında çatışma çıktı. Çatışmada kadın militan öldürüldü. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Sokağın giriş ve çıkışları çevik kuvvet ekiplerince güvenlik kordonuna alınırken olay yeri inceleme ekipleri de olay yerince incelemede bulundu.  Polis ekiplerinin operasyonu yaptığı yerde gergin bekleyiş devam ediyor.

dhkp-c çatışma bağcılar istanbul
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti