DHKP-C’li Günay Özarslan Kimdir?

İstanbul Bağcılar'da çatışma olayında hayatını kaybeden DHKP-C'li canlı bomba kadın militan Günay Özarslan hayatını kaybetti.

DHKP-C’li  Günay Özarslan Kimdir?
DHKP-C’li  Günay Özarslan Kimdir?

Bugün PKK,PKK’nin şehir asayişi YDG-H,IŞİD ve DHKP-C  örgütlerine yönelik yapılan dev operasyon düzenlendi. 13 il ve birçok merkezde eş zamanlı olarak yapılan dev operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyonların halen sürdüğü öğrenilirken, düzenlenen operasyon sırasında Bağcılar ilçesinde çatışma çıktı. Çıkan çatışmada DHKP-C’li kadın militan Günay Özarslan öldürüldü.


 

Türkiye’de meydana gelen olaylardan sonra Emniyet Birimleri harekete geçti. 13 il de eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken, Bağcılar ilçesinde eylem hazırlığında olduğu iddia edilen DHKP-C’li bir kadın militan polise ateş açtı. DHKP-C’li kadın militan Günay Özarslan’ın polise ateş açması sonucu çıkan çatışmada Özarslan hayatını kaybetti.

 

Olay, Bağcılar İlçesi Yeni Mahalle Bülbül Sokak'taki bir adreste meydana geldi. Polisin bu adrese operasyon düzenlediği sırada kapı önünde konumunu alan ve eve girmeye hazırlanan özel harekat timlerine içeriden ateş açıldı. Özel Harekat Polislerin de ateşe karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çıkan çatışmada DHKP/C üyesi olduğu ileri sürülen kadın canlı bomba Günay Özarslan hayatını kaybetti. Polis ekipleri, kadın militanın öldürüldüğü ve çatışmada kullanılan silahı ele geçirdiklerini bildirdi.

 

Çatışma olayıyla gelen bilgilerde polis ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden kadının Günay Özaslan olduğu belirlendi. Aktif DHKP-C üyesi olduğu ileri sürülen  Özaslan'ın canlı bomba eylemi hazırlığında olduğu iddia edildi. Yetkililer Ayrıca canlı bomba  Özaslan'ın her yerde arandığı da belirtti.

Çatışmanın olduğu bölgede gerginliğin devam ettiği gelen haberler arasında.


bağcılarda çatışma dhkp-c günay özarslan canlı bomba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti