Kenan Sofuoğlu Kimdir?

Türkiye’yi yasa boğan ölüm… Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun 4 aylık bebeği Hamza Sofuoğlu, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Kenan Sofuoğlu Kimdir?
Kenan Sofuoğlu Kimdir?

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun hayatı herkesi derinden üzüyor.

Kenan Sofuoğlu'nun hayatı


Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 1999 depreminde ciddi acılar yaşamış. 1999 yılında meydana gelen 7.4 şiddetindeki Marmara depreminde Adapazarı’nda evleri çöktü. Ailesi depremden sağ kurtulurken, 15 komşuları hayatını kaybetti. Unutulmaz acılar yaşatan Marmara Depreminde Babası İrfan Sofuoğlu’nun motosiklet tamirciliği yaptığı tamirci dükkanı da yıkıldı.

Baba İrfan Sofuoğlu ve 3 oğlu, 20 gün içerisinde dükkanını onardı. 3 kardeş babalarının teşvikiyle motosiklet yarışlarına katıldı.  2001 yılında düzenlenen Balkan Şampiyonasında Sinan birinci, Kenan ikinci, Bahattin üçüncü oldu

2002 yılında Bahattin otomobil kazasında,2008 yılında da Sinan İzmit Motosiklet Pisti'nde antrenman sırasında hayatını kaybetti. Bu inanılmaz acıyı yaşayan aile Kenan’ın yarışmasını istemiyordu. Ailesini ikna eden Kenan tekrar pistlere döndü. Kenan Dünya şampiyonluklarını kazanmaya başladı. Ancak acı veren olaylar bir türlü ailenin peşini bırakmıyordu. 2011 yılında Baba İrfan Sofuoğlu 56 yaşında yaşamını yitirdi. Aradan çok geçmeden Kenan’ın babaannesi Gülizar Sofuoğlu hayatını kaybetti.

 

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, menejeri  olan Hollandalı Julia Looman ile 2014 yılında dünya evine girdi. Bu evliliklerinden 14 Mart'ta Hamza adında tatlı bir bebek dünyaya geldi. Kenan ve ailesi  Antalya’nın Alanya ilçesinde tatil yaparken uzmanlara göre , binde bir görülen durum yine onun başına geldi ve 48 günlük Hamza, beyin kanaması geçirdi. Hamza bebek, ambulans uçakla İstanbul'a taşınıp ameliyat edilmişti.Ancak acı haber herkesi yasa boğdu. 4 aylık bebek Hamza hayatını kaybetti.

Hamza’nın cenazesi Sakarya'nın Akyazı ilçesine getirildi. Gazi Süleymanpaşa Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Hamza'nın cenazesi aile kabristanında toprağa verildi.

 hamza sofuoğlu sakarya kenan sofuoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti