Pozantı’da Neler Oluyor?

Pozantı'da Emniyet Müdürlüğüne saldırıp iki polisi şehit eden PKK mensuplarından ikisi çatışmada öldürüldü. Pozantı Devlet Hastanesine kaldırılan PKK'lilerin cenazelerini alıp yakmak isteyen halk ile polis arasında arbede yaşandı.

Pozantı’da Neler Oluyor?
Pozantı’da Neler Oluyor?

Türkiye tam  barış ve kardeşlik umutlarının yeşerdiği bir ortama kavuşmaya başladığı bir süreçte bir anda savaş rüzgarları esmeye başladı. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 sosyalist düşünceli gencin bir bombalama olayında hayatını kaybettiği olanın ardından, Ceylanpınar’da iki polis memuru katledildi. Henüz olayın şoku atlatılamamışken, art arda polis ve askere yönelik saldırılar başladı. Bu olayların yaşanması üzerine TSK Kandil ve diğer PKK kamplarını vurmaya başladı. Bugün 6. Gününde olan hava saldırılarında PKK örgütünün ağır kayıplar verdiği iddia ediliyor. Bugün ise acı haber Pozantı’dan geldi. Olayda 2’si polis 2’si PKK mensubu 4 kişi yaşamını yitirdi.


Adana’nın Pozantı ilçesinden gelen acı haber Türkiye’yi yasa boğdu. Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğüne yönelik PKK mensuplarının yaptığı saldırıda 2 polis memuru şehit oldu. Çatışma olayında 2 PKK mensubu da hayatını kaybetti.


Şehit polislerden 29 yaşındaki Serdar Kazar, Adana’nın Buruk Mezarlığı’nda, 32 yaşındaki İsa İpek ise Mersin’de toprağa verilecek.


Pozantı’da meydana gelen çatışma olayı bununla durmadı. Çatışmada polis memurları tarafından öldürülen PKK mensuplarının cenazeleri Pozantı Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.
PKK cenazelerinin Devlet Hastanesinde olduğu duyan halk çileden çıktı. Hastane önünde toplanan kalabalık cenazelerin kendilerine teslim edilmesini istedi. Polisin izin vermediği olayda kalabalık ile polis arasında arbede çıktı. Polis tarafından dağıtılan grup, Adana-Ankara karayolunu lastik yakarak kapattı.  Polisin müdahalesiyle dağılan grup, bu kez Pozantı Devlet Hastanesi yolunu kapattıkları tomrukları ateşe verdi.


Eylemciler bu defa da ormanlık alandan polis ekiplerinin üzerine tomruk yuvarladı. Tomrukların altında kalan bir uzman çavuşun ayağı kırılırken, PKK mensuplarının cenazelerini almak için bölgeye gelenler uzaklaştırıldı.


Bölgeden alınan son haberlere göre Pozantı’da gerginlik devam ediyor.

pozantı adana çatışma pozantı olayları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti