Sakarya’da Fındık İşçilerine Linç Girişimi

Sakarya’ya fındık toplamak için gelen Kürt işçilerden birinin cep telefonunda PKK ambleminin olması nedeniyle kavga çıktı. Çıkan kavga bir anda tehlikeli gerginliğe dönüştü.

Sakarya’da Fındık İşçilerine Linç Girişimi
Sakarya’da Fındık İşçilerine Linç Girişimi

Fındık toplama mevsiminin başlaması üzerine doğu ve güneydoğu illerinden çok sayıda kişi fındık toplama işinde çalışmak üzere,Sakarya, Bolu,Giresun ve Ordu’ya gitmeye başladı. Sakarya’ya fındık işçisi olarak doğu illerinden gelen Kürt işçilerinin birinin cep telefonunda PKK ambleminin bulunması üzerine Küçücekli gençler ile fındık işçileri arasında tartışma yaşandı. Tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, kavgaya müdahalede bulunup toplanan kalabalığı dağıttı.

 


 

Olay, Sakarya’nın Akyazı ilçesi Küçücek mahallesinde meydana geldi. Fındık toplamak için bölgeye gelen Kürt işçilerden birisi cep telefonunu tamircinin yanına bıraktı. Telefon ekranında PKK'nin amblemi çıkması üzerine dükkanda tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine çok sayıda Küçücekli genç de kavgaya karıştı.


Kavganın haber alınması üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, fındık işçilerini ve kavgaya karışan gençleri gözaltına aldı.


Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.


akyazı fındık işçilerine dayak sakarya kürt işçiler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti