2015 Yılı Ordu Giresun Sakarya Serbest Piyasa Fındık Fiyatları

Türkiye ekonomisine ciddi oranda katkı sağlayan fındığın hasadı bu yıl erken başladı. Normal şartlarda Ağustos ayının 8’inden sonra başlayan fındık hasadı, bu yıl sıcak hava nedeniyle bir hafta erkenden başladı.

2015 Yılı Ordu Giresun Sakarya Serbest Piyasa Fındık Fiyatları
2015 Yılı Ordu Giresun Sakarya Serbest Piyasa Fındık Fiyatları

Her yıl diğer illerden sonra fındık hasadına başlayan Ordulular, bu yıl aşırı sıcak havalar nedeniyle fındık bahçelerine girip fındık hasadına başladı. Sıcak havalar nedeniyle erkenden olgunlaşan fındığın hasadı için başta, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt, Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman ve Mardin olmak üzere Kürt işçiler Karadeniz’e akın etmeye başladı. Onbinlerce fındık işçisi fındık hasadı için bölgeye ulaşmış durumda.


 

 

Yetkililer, daha önce yaptıkları açıklamalarda sahil kesimlerde Ağustos ayının 8’inde, orta kesimlerde ayın 12’sinde yapılması planlanan fındık hasadı, bu yıl Aşırı sıcak havalar nedeniyle bir hafta erkenden başladı.Türkiye’nin birçok ilinden bölgeye ulaşan işçiler işbaşı yaptı bile… Fındık üreticileri ise bu yıl fındıktan çok umutlu. Zira 2015 yılı fındık fiyatları üreticilerin yüzünü güldürecek. Şimdiden Ordu’da serbest piyasaya da fındık kilosu 17.5 TL’den alıcı buluyor.

 

Yapılan açıklamalarda, Ordu bölgesinde tahmini fındık rekoltesi 202 bin ton civarında. Yetkililer, geçen sezon 20 TL ve üstüne alıcı bulan fındığın bu yılda da para yapacağını belirtti. Mümkünse işçi tutmamaları ve kendi fındıklarını toplamaları gerektiğini belirten yetkililer, fındığı “Yeşil Altın” olarak nitelendirildi.

2015 yılı Fındık Fiyatları Belli Oldukça Konu Altında Fındık Fiyatları Listesi Güncellenecektir.


2015 fındık fiyatları 2015 fındık fiyatları listesi fındık hasadı ordu giresun sakarya fındık kilosu fiyatı 2015 serbest piyasa fındık kilosu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti