Giresun’da Fındık İşçilerine Saldırı

Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da fındık işçilerinin saldırıya uğramalarının ardından bu kez de Giresun’da fındık işçilerine saldırı yapıldı.

Giresun’da Fındık İşçilerine Saldırı
Giresun’da Fındık İşçilerine Saldırı

Fındık işçilerine bir saldırı olayı da Giresun’da meydana geldi. Adıyaman’dan bölgeye fındık toplamaya giden işçiler bir grubun saldırısına uğradı.

 

 

Adıyaman’dan Giresun’a fındık toplamaya giden işçiler, sayıları yaklaşık 100’ü bulan ülkücülerin saldırısına uğradı. Linç girişimine maruz kalan fındık işçilerinin kimlikleri Jandarma tarafından alındığı iddia edildi.

Olay, Giresun’un Espiye ilçesi Süleyman Şah parkında meydana geldi. Parkta araçlarıyla duran fındık işçileri bir anda ne olduğunu anlamadan bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğradı.

Arabaların camları kırılan işçiler korku ve panik içerisinde yardım bekledi. Saldırgan grubun 'Karadeniz Kürtlere mezar olacak' sloganlarını atarak fındık işçilerini linç etmeye çalıştığı belirtildi.

İşçiler, saldırı olayından sonra emniyet müdürlüğüne giderek şikayette bulundu.

Fındık işçileri, 10 yıldan uzun süredir bu memlekette fındık topladıklarını belirtip hiçbir zaman böyle bir olayla karşılaşmadıklarını söyledi.

Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan işçiler, can güvenliklerinin olmadığını da ifade etti.


giresunda işçilere saldırı fındık işçilerine saldırı espiye fındık işçilerine saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti