Grup Yorum Rojavada Yaşananlar Devrim Değil

Türkiye'de sol müziğin en önemli temsilcilerinden biri olarak görülen Grup Yorum, "Rojava'da yaşananları devrim olarak görmüyoruz" açıklamasında bulunmuştu. Grup Yorumun Rojavadaki Kürt güçlerinin devrimini görmezden geldiğini ve Rojava halkını küçümsediğini belirten Van Gençlik İnsiyatifi, Grup Yorum'un halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Grup Yorum Rojavada Yaşananlar Devrim Değil
Grup Yorum Rojavada Yaşananlar Devrim Değil

Türkiye'de sol müziğin en önemli temsilcilerinden biri olarak görülen Grup Yorum, "Rojava'da yaşananları devrim olarak görmüyoruz" açıklamasında bulunmuştu.  Grup Yorumun Rojavadaki Kürt güçlerinin devrimini görmezden geldiğini ve Rojava halkını küçümsediğini belirten Van Gençlik İnsiyatifi, Gru Yorum'un halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Fırat Haber Ajansı'nda  "ANF" yer alan habere göre, Türkiye'de Sol müziğin temsilcilerinden olan Grup Yorum'un Tekirdağ'da verdiği söyleyişide "Rojavadaki yaşanan olayları devrim olarak görmüyoruz" demelerine tepkiler büyümeye devam ediyor. Grubun 15 Mart'ta Van'da vereceği konser öncesi açıklamada bulunan Van Gençlik İnsiyatifi, Grup Yorum'un Esad rejimine destek verip Kürtlere hakaret etmesini kınıyoruz. IŞİD'n saldırısına karşılık vererek toprakları uğrunda hayatlarını feda eden Rojavalı Kürtlere yönelik bu hakaret dilini kınıyoruz" dedi.  Van Gençlik İnsiyatifi, Grup Yorumun çıkıp halktan özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

Twitter'da Grup Yoruma Tepki


Videonun sosyal medyada yayılmasının ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcıları "#GrupYorumBoykot" etiketiyle tweetler attı. Grup yorumu sert bir dille eleştiren kullanıcılar, "bundan böyle grup yorum diye bir grup yok" dedi.

grup yorum grup yorum twitter grup yorum rojava rojava devrimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti