Hakkari Dağlıca 14 Ağustos Şehitleri

Dün Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde PKK mensuplarının saldırısı sonucu 3 asker şehit oldu 4'ü ağır 6 asker de yaralandı. Şehit olan askerlerden biri Astsubay Üstçavuş, diğer ikisinin de Uzman çavuş olduğu belirtildi.

Hakkari Dağlıca 14 Ağustos Şehitleri
Hakkari Dağlıca 14 Ağustos Şehitleri

Ramazan Bayramının ardından Suruçta yaşanan patlamada sonrası PKK saldırılarda bulundu, ateşkes ve çözüm süreci sona erdi. PKK örgütü asker ve polise yönelik saldırılar başlattı. Birçok il ve ilçede polis ve asker hedeflerini buran PKK örgütüne yönelik güvenlik güçleri de operasyonlarına hız verdi.

 

Türkiye, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde PKK mensuplarınca şehit edilen 3 askere ağlıyor.

 

Acı haber bu kez  Hakkari'nin Yüksekova ilçesine 45 kilometre mesafede bulunan Dağlıca Bölgesinden geldi. PKK mensupları, bölgede arama tarama çalışmasını sürdüren askerlere saldırıda bulundu. PKK saldırısında 3 asker şehit oldu, 4'ü ağır 6 asker de yaralandı. PKK'nin askere ateş açmasıyla birlikte askerlerde saldırıya karşılık verdi. Çıkan şiddetli çatışmanın ardından PKK mensupları dağlık alana kaçtı.

 

Çatışmada yaralanan askerler helikopterlerle hastaneye kaldırıldı. Çatışmanın ardından güvenlik güçleri operasyon başlattı. Operasyonun sürdüğü ve yer yer bölgeden silah sesleri geldiği gelen haberler arasında.

 

 

Dağlıca Bölgesinde Şehit olan Uzman Çavuş Yasin Gencer-

Memleketi: Tokat.

 

Dağlıca Bölgesinde Şehit olan Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken.

Memleketi: Konya.

 

 

 

 Dağlıca Bölgesinde Şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Taş

Memleketi: Şanlıurfa/Harran

dağlıca şehitleri yüksekova şehitleri hakkari şehitleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti