Bugün Anneler GÜNÜ!.
Serdar Kayar

Bugün Anneler GÜNÜ!.

Bugün 10 Mayıs Nam-ı Diğer Anneler Günü, Öncelikle Tüm Annelerin Ve Anne Adaylarının Günü Kutlu Olsun, Mutlu Olsun.

 

 

Anneler Günü Deyince İlk Aklıma gelen İlkokuldayken,  Ortaokuldayken Anneler Günü yaklaşınca  içine girdiğimiz büyük heyecandı. Şimdilerde de ilkokul yaşlarındaki çocuklar yine anneleri için aynı hediyeleri aynı mutlulukla hazırlıyorlardır eminim. Peki ya genel durum?

Televizyonda anneler günü temalı reklamlar almış başını gidiyor. Hangi Kanalı Açsak, Anneler Günü Temalı Maddiyat Kokan reklamlar görüyoruz, Maneviyattan uzak!. Oysa Anneler Günü Maddiyattan Çok Manevi Duygular içerisinde yaşanması  gereken bir gün değimlidir!. Bu Reklamı görünce İçime fenalık geliyor. Bir özel günü de işin içine maddiyat sokmadan yaşayalım. Öyle bir cendere içine alınıyoruz ki, bize sunulan tüketim önerilerine sırt çevirme şansı hiç bir şekilde bırakılmıyor!

 

Annelik; Yeryüzünde üstlenilecek en özel roldür herhalde. Bütün sıkıntılarımızda canını sıkabileceğimiz, her türlü nazımızı sineye çekebilecek süper insandır “o”. Öte yandan da her şeyin suçlusudur, neyimiz kusurlu ve eksikse, “onun” yüzündendir. Her an elimizin altındadır.

Babalarla o kadar uğraşmayız; ya sırtımızı yasladığımız dağdır o, ya da güvensizliğimizin sebebidir. Öyle kabul ederiz, çok severiz ya da öfke duyarız.

Ama, anne öyle mi? Bitmek, tükenmek bilmeyen isteklerle bunaltılan, her an didiklenecek, kızılacak, üzülecek, küsülecek ilk kişidir anne.

Annelerimizin yüreklerimizdeki yerleri hep aynıdır, ama hayatlarımızdaki yerleri zamanla azalır, daralır.

Annelerinizin yüreklerinizdeki yerlerine diyeceğim yok, ama ne olur, hayatlarınızdaki yerleri, önemleri konusunda özenli olun. Aksi, pişmanlık getirir.

Ve pişmanlık çok ağır, taşıması çok zor bir yüktür. Aile, anne, baba ile ilgili pişmanlıklar da diğerlerine benzemez maalesef.

 

Son Olarak Anneler Gününü Kutlarken evladını kaybetmiş anaları, annesini kaybetmiş evlatları düşünerek abartmamak lazım…

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti