Ramazan bayramı tatili uzatıldı mı?

Ramazan bayramı tatili uzatıldı mı?

Her bayram klasikleri arasında yer alan televizyon reklamlarını son 10 gündür epey görmeye başladığımız şu günlerde pek çok insan tarafından merak edilen sorulardan biriydi bayram tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı kararı. Bu bayram maalesef 2 günlük tatil sürecini de içine alan Ramazan bayramı süreci, Perşembe gününün Arife günü olması sebebiyle birçok iş yerinde yarım gün boyunca çalışılacağını ve birçok iş yerinin özel sektörde özellikle tam gün çalışılacağı ve normal mesai olarak sayılacağı bilinmekteydi. Başbakanlık talimatı ile beraber yarım günlük arife günü de komple tatil olarak görüldü ve artık insanlar rahat bir nefes alarak şehir dışı çıkışlarını Çarşamba günü itibari ile gerçekleştirebilecek.

 

İstanbullular dikkat!

Yoğun bir trafik beklentisi olan bu bayramda da özellikle İstanbul’da yaşamını sürdürmekte olan halkımızın dikkat etmesi gerekiyor. Can ve mal güvenliğinizi sağlamak isterseniz öncelikli olarak trafik kurallarının bilincinde olmalı ve karşınızdan gelen ya da yanınızda giden bireylerin ani dalgınlıklara uğrayabileceğini göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz. Yoğun sıcak havanın ülkemiz genelinde yaygın bir hal almış olması da insanları en çok etkilemekte olan unsurlar arasında yer alıyor.

Memur kesiminin bayram sevinci bir kat daha arttı;

Sadece kamu çalışanlarını ilgilendirmekte olan durum maalesef ki özel sektör için geçerli değildir. 16 Temmuz 2015 Perşembe günü tüm kamu çalışanlarının idari izinli sayılması gerçekleştirilecek ve daha öncesinde 3 gün olarak açıklanmış olan Ramazan bayramı tatilinin Başbakanlık nezdinden gelen açıklamalara göre 4 günlük sürece yayılması bildirilmiş oldu. İlgili yazı tüm birimlere bildirilmiş oldu ve tüm memurların bayram sevincini bir kat daha arttırmış oldu.

Şimdiden tüm İslam aleminin Ramazan bayramını tebrik ederiz. 

 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu