Büyük Üstad Kemal Sunal Anısına
Sabahaddin Fırat

Büyük Üstad Kemal Sunal Anısına

Geçenlerde sosyal medyada gezerken ölümünün yıl dönümü nedeniyle yapılan paylaşımlara göz gezdiriyordum üstadın. Bu paylaşımlar arasından bir tanesini okuyup doğruluğunu araştırmak için çeşitli kişilerle kontağa geçtikten sonra paylaşımın doğru olduğuna kanaat getirdim.

 

Emel Sayın'ın anıları arasında yer alan bir hatırayı onun anlatımıyla dinliyoruz;

"O zamanlar Mavi Boncuk filminin çekimleri için Kemal Sunal ile çalışıyoruz. Set ortamında oldukça neşeli tavırları ve sempatisiyle bizlerin eğlenceli bir ortamda çalışmasına vesile olup, çok mutlu ediyordu set ekibimizi. Set bittikten sonra Kemal Sunal eve gitmeden önce hep bir yerlere uğruyordu. Bir gün merak edip takip ettim, Kemal Sunal, set çıkışı dar sokaklarda tek başına ilerledi ve sokağın kenarında her halinden düşkün olduğu anlaşılan bir yaşlı kadınla konuştu ve devam etti ileride bir lokantaya girdi. Yaşlı kadını yakaladım ve Kemal Sunalın onunla ne konuştuğunu sordum, bana "Bugün lokantadan yemek yiyip yemediğimi, her gün gidip yiyebileceğimi  söyledi" dedi. Şaşkın bir şekilde lokantaya gittim ve onlarla ne hakkında konuştuğumu sorduğumda hergün set çıkışı oraya gelip bir miktar para bıraktığını ve lokanta sahiplerinin açları, fakirleri bu para ile ödediği yemekler ile doyurmalarını istediklerini anlattılar. Gözlerim dolu dolu oradan ayrıldım."

İşte Emel Sayın'ın büyük insan hakkındaki anısı böyle. Ölümünden yıllar geçse de dün gibi sıcak ve acı veriyor hala. Şefkatli, hayırsever Kemal abimizi toprağa vermemizin üzerinden tam 14 yıl geçti. O filmlerinde hep kötü insanları eleştirdi, halk için anlattı ve konuştu. Kemal Sunal, unutulmaz replikleri ve kocaman gülümsemesiyle Türk insanının gönlünde taht kurmuş kolay kolayda o tahttan kimse tarafından indirilemeyecek tarihin görüp görebileceği en büyük sanatçılardan birisidir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti