Cem Uzan'ı Bitiren Cemaat

Cem Uzan'ı Bitiren Cemaat

Yazımıza başlamadan önce söylemek isterim ki bu yazı Cem Uzan'ı aklamaya yönelik bir yazı olmayıp, tamamen benim düşüncelerimden oluşmaktadır.

Bütün şirketlerine 2004 yılında TMSF tarafından el konulan Cem Uzan bilindiği gibi Türkiye'nin ilk özel televizyonu olan Star TV'nin sahibiydi. Uzun yıllar boyunca cemaat hakkında gerçekleri yansatmak uğruna kanalı aracıyla yayınlar yapan Cem Uzan, Türkiye'ye bir çok konuda ilkleri getirmiş başarılı bir iş adamıydı. İlk yabancı müziği ve arabesk müziği radyo üzerinden yayınlayan kanalların sahibiydi. Telsim şirketi üzerinden GPRS, MMS, WAP, MVS gibi hizmetleri ülkeye tanıtarak ilk o sunmuştu. İlk müzik klipleri oynatılan TV kanalı olan Kral TV'yi o açtı. Patronu olduğu Star gazetesi Türkiye'ni en çok satan gazetesi oldu.

Cem Uzan'ın ne amaç doğrultusunda Genç Partiyi kurduğu ve hükümete gelmek istediğine bir şey diyemem ancak bu cemaati kızdırdı. Cemaatten destek talep etmeyen bir parti çıkmış ve ilk seçimden önemli bir başarı sağlamıştı, para kaynakları kurutulmazsa bu hızla bir sonraki dönem hükümeti ele geçirebilir ve cemaatin isteklerini yerine getirebilecek bir parti hükümette olamazdı. Bu düşünce ile dönemin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun içerisinde bulunan cemaatin adamları harekete geçerek Cem Uzan'ı alaşağı etmek adına, onu araştırıp açığını bulmaya çalıştılar ve ufak tefek şeyler üzerinden bütün mal varlığına el koyarak, yalnızca Cem Uzan'ın siyaset hayatını değil, Türkiye'nin gelişiminin de önünü tıkadılar. Cem Uzan Argeye yüksek derece önem gösteriyordu ve Türkiye'de telefon üretmek istiyordu. Bu amaç doğrultusunda gerekli kontakları da sağlamıştı ki alaşağı edildi. Türkiye'ye bunca hizmeti dokunan adam hat üzerinden cuzi taksitlerle son model Panasonic telefonları da halka sunacakken mal varlıklarına el konuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti