HDP'nin Anlamsız Koalisyon Tepkisi

HDP'nin Anlamsız Koalisyon Tepkisi

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 10 Temmuz itibariyle hükümet kurma yetkisini Ahmet Davutoğluna vererek, beklentileri boşa çıkarmadı. Ahmet Davutoğlu hükümet kurma görevini aldıktan hemen sonra diğer siyasi partilerle koalisyon görüşmelerini yapmak için gruplar oluşturduklarını söyledi.

Bu anlattığım noktaya kadar HDP her bulduğu fırsatta AKP ile bir koalisyon içerisinde yer almak istemediklerinden bütün demeçlerinde bahsettiler. Başbakan Ahmet Davutoğlu bir basın toplantısı ile koalisyon üzerine değerlendirmeler yaparken öncelikli olarak CHP ve MHP'ye koalisyon için ağırlık vereceklerini belirtti. Bu durum üzerine HDP eş başkanı Salahattin Demirtaş kameraların karşısına geçerek "HDP'ye koalisyon görüşmelerinde önem vermemekte ne demektir?" diyerek çıkış sergiledi.

Sayın Demirtaş siz demiyor muydunuz ki AKP ile asla koalisyon yapmayacağız ve CHP - AKP koalisyonunu destekleyerek muhalefette kalmak istiyoruz? Bu nasıl bir dönekçe tavırdır.

Siz AKP ile asla koalisyon yapmayız diyerek bütün kapıları kapattıktan sonra bu zehir zembelek açıklamalarda nesi? CHP ve MHP, AKP'ye her zaman açık kapı bıraktı o yüzden tabi ki onlarlar öncelikli olarak görüşecektir geçtiğimiz dönemin hükümet partisi.

Bu tavırları aslında halk olarak iyi biliyoruz. Her olayda mağdur olduğunu iddaa etmeyi seven insanlarsınız nitekim. Geçenler de "Asker bana silah çekti, beni itekledi" diyen sizin milletvekiliniz değil miydi? Sonradan ortaya çıkan görüntüler asker ile milletvekili arasında geçen diyaloğun tam tersi yönde olduğu ve milletvelinin yalan söylediğini ortaya çıkartmıştı.

Çok dürüst bir parti gibi görünerek çoğu "entellektüel" çevre tarafından böyle lanse edilen HDP'nin sözlerindeki iki yüzlülüğe yalnızca bir, iki örnektir bu yazdıklarım. Kendileri eşeği deve yapmayı çok severler.

Siyasi olarak dürüst diye lanse edilen bu partinin üyeleri ve başkanının yaptıkları ve iki yüzlülüğü ortadadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu