İslamafobi Neden Bu Kadar Yayıldı?

İslamafobi Neden Bu Kadar Yayıldı?

Yüzyıllardan bu yana İslam korkusu olan toplumlar, İslam birlikteliğini engellemek için her türlü entrikaya başvurmuş ve bunda da kısmen başarı elde etmişse de halen korkuları devam etmektedir.

 

Neden! Hâlbuki Allah’ın dini bir bütündür ve temel felsefesi insandır. Mutlu, huzurlu, kalkınmış, özgür, uyanık, uygar, kendini bilen, aldanmayan, aldatmayan, hakkı ve adaleti gözeten, hırsızlık yapmayan, kumar oynamayan, zinaya bulaşmayan, içki ve uyuşturucudan kaçınan, kimseyi hor görmeyen, kimsenin malını  gasp etmeyen, yetimin, komşunun, akrabanın hakkını gözeten, seven ve bunu sevdiğine belli eden ve en önemlisi kendisine hayat veren Allah’a  şükrü unutmayan insandan neden korkulur.

 

 Allah Kuran’la insana, insan olmayı ve onun gereklerini yerine getirmeyi öğretmiştir. Kuran’ı gereği gibi anlayan insanlar çalışmalarıyla dün olduğu gibi bugünde bilimin birçok dalına katkı sunmuşlardır. Kuran’dan gerektiği gibi istifade etmesini bilmeyen ve onu anlamayan insanlar ise sevap kelimesinin arkasına sığınarak, olmadık şeyler icat etmiş, bunu da İslam’a mal etmişlerdir. Uzun bir zamandan bu yana gerileyen Müslüman toplumları bunun nedenin hep başka şeylerde aramış ama bir türlü gerçek kurtuluş kaynağı olan Kuran’ı görememiştir.

 

Müslüman toplumlar kurtuluşa ermek istiyorlar ise önce birey birey kurtuluşa ermelidirler. Bireyler kurtuluşa ermek için Kur'an'ı her gün okumalıdır. Kurtuluşa eren bireyler diğer bireyleri bu yolda ikaz etmeli ve doğru yola çekerek "farkında müslümanlar" oluşturmalı ve tüm kötülüklere karşı bütün olarak hareket eden bir mekanizmaya dönüşmelidir. İnsanlar için oldukça zor olan bu değişimi yaşamak için Kur'an ve Peygamber efendimizin yaşamı bir yol haritası olarak önümüze çıkmaktadır.

    

Müslümanlar öncelikle “La” kelimesinin  gerçek anlamını bulup dört elle Kuran’a sarılmadıkça mevcut durumun devam edeceği de aşikârdır. Ne mutlu, Kuran'ı keşfedip  yaşatanlara.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu