Allah'ın İstediği Gibi Yaşamak
Sabahaddin Fırat

Allah'ın İstediği Gibi Yaşamak

   Ey Müslüman olduğunu iddia edenler gerçekten samimi iseniz Allah’ın size uygun gördüğü dinin temsilcileri olun ve yeryüzünde Allah’ın dininin yaşanılabilen bir din olduğunu gösterin ki Allah için fayda üretmiş olun. Hz. Nuh‘un dilinden Allah, Nuh suresinde size ne söylüyor? Bunu iyi okuyup anlayın.
Allah sizler için yaratmadı mı bu dünyada bulunan güzellikleri.  O zaman onun istediği gibi bir müslüman olmak bizlerin yapması şart olan bir icraattır ki bu iş zorda değildir. İyi bir insan olmaktır Müslüman olmak, bunu kim istemez?
Nuh suresinde Allah bizler için yarattığı nimet ve hizmetlerden bahsedip bunlar için şükür ve ibadet dışında bir şey istemediğini belirtiyor. Okuduğunuz ayetlerin bize vaad ettiği güzel dünya yaşamıdır. Bu sözü veren Allah olduğu halde niçin bu güzel dünya yaşamı ve onun sağlayacağı güzel ahret yaşamı için çalışmıyorsunuz. Yoksa Allah’ın size bunları vereceğine inanmıyor musunuz? Yoksa güzel bir dünya yaşamı istemiyor musunuz? İstiyorum diyorsanız. İşte yolu; Allah söylüyor. Tövbe edin, yani yanlış yaptığınız her ne varsa bundan vazgeçin! Tabi yaptığınızın yanlış mı doğru mu olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bunu Kuran’dan öğrenebilirsiniz. Kuran’ın bir adı da Furkan’dır. Furkan; doğruyu yanlıştan ayırandır.  Kuran’ı anlamanın tek ve kolay yolu iniş sıralamasına uyarak yaşamaktır. Çünkü Allah Peygamberi Hz. Muhammed’i bu şekilde başarıya ulaştırmıştır.

     Ey Müslümanlar işte doğru yol eğer samimi iseniz buyurun Alak suresinin ilk beş ayetinden başlayarak yaşamınızı Kuran’a uyarlayın.

Yaratan Rabbin Adına Oku, O insanı okuduğu ile yaşam arasında bağ kurup fayda üretecek şekilde yarattı. Oku zira Rabbin yerde ve gökte olan varlıkları sana boyun eğdirdi. Kalemle öğretti. İnsan öğrendiklerini yaşama uyguladığında bilmediklerini öğretti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti