Suruç Patlama Olayı Gizemini Koruyor
Serdar Kayar

Suruç Patlama Olayı Gizemini Koruyor

Haftanın İlk gününde Suruçta Meydana gelen hain saldırı ve patlama hepimizin yüreğine koz düşürdü, ciğerimiz yanıyor. Çünkü ölenlerin ve yaralananların hepsi gencecik, yardımsever insanlar.

SGDF üyelerinden oluşan bu genç insanların tek bir amacı vardı, Siyaseti, etnik kökeni bir tarafa bırakıp Kobane’nin inşasına yardım etmek. Kobane’de bir oyun parkı kurmak istiyorlardı fakat bazı güçlerin hain emelleri bu amaçlarına mani oldu, mani olmakla kalmayıp, yardım etmek isteyen bu gençlerin çoğunu toprağın altına götürdü. Şanlıurfa Suruçta Ölü ve Yaralıların İsimleri’nin hiç mi hiç önemi yok, Ahmet,mehmet, veli, ali, ayşe,zeynep ne farkeder, İsimlerin farklı olması acımızı dindirir mi ? Bu gencecik insanları geri getirir mi ? Cevap; Kocaman Bir Hayır.

Özellikle bu gençlerin patlama öncesi görüntülerine baktığımızda ağlamamak elde değil, Bu çocuklar sadece yaşanılacak daha güzel bir dünya istiyorlardı, gözlerin rengi farklı olsa da gözyaşlarının renginin aynı olduğu konusunda hemfikirlerdi. Şimdi ne olacak peki ? Ne olacağını ben söyleyeyim, 3-5 gün konuşacaz bu yürekli gençleri ve aniden yeni bir gündem başlığıyla konu değişecek, unutacaz bu olayı. Olmaz demeyin, unutmayız demeyin, Soma’yı unuttuğumuz, Emenek’i unuttuğumuz, Roboski’yi unuttuğumuz gibi unutacağız maalesef. Oysa bu gençler unutulmayı hiç hakketmiyor, hepsinin ismine birer oyun parkı, birer kültür merkezi açıp yaşatmalıyız bu gençleri, dipdiri yaşatmamız lazım.

Saldırıya Twitterdan da birçok tepki şimdilik mevcut, bakalım olayın failleri bulunacak mı ? Sizler Twitterdan #SuruçtaKatliamVar hashtagi altında atılan birkaç tweet ile başbaşa bırakıyoruz.
Serdar KAYAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti