Sevgi ve Tutkularımız
Abdurrahman Tayfur

Sevgi ve Tutkularımız

Çok mu zor birinin yaralarını sarmaya çalışmak ? Ona merhem olabilmek . Yaralı bir kalbe aşık olmak ? Bir ilişkiye korku ile başlamak ve her şey bu gibi bununda bir gün biteceğini bile bile birine tutulmak bu kadar mı acıtır insanın canını? Kendini kısıtlamak aşktan; işte en kötüsü de bu değil midir esasen ? Seversin ve zaman içinde alışırsın, alıştıkça aşık olduğunu zannedersin.Oysaki hepsi sırf bir alışkanlıktır. Alıştığı şeyi sever sebebiyse insan.Alıştığı şeyden vazgeçecek olma olasılığı bile onu acıtır, incitir. O yapılmaksızın katiyen der, çoğu süre onsuz yaşayamayacağını, çağın geçmeyeceğini düşünür.ama gözden kaçırdığı bir nokta vardır; onsuz da yaşar aslında, belki biraz noksan yaşar ama yaşar. Zaten yalnızca yeni bir alışkanlık bulana kadar eksik yaşar.

Sevmek elbet harika bir duygu ama kararınca ve doğru insanı sevince bu muhteşem hissiyatı yaşayabiliriz.Aşk ve sevgi dünyada insanların parayla satın alamıyacağı nadir duygulardan biri değil mi ?

Ben bazen çok kızıyorum tutkulu bir  aşk acısı çekenlere, aylarca, belki yıllarca unutamayıp onun yasını tutanlara, arkasından milyonlarca  gözyaşı akıtanlara.

Tutkularımızda bu kadar bağlı olmamalı insan, hele ki bağımlı katiyen olmamalı.
Ben münasebet ve akımları aynı kefede tuttuğum için belki de o kadar acı çekmiyorum bitişlerle, tükenişlerle karşılaştığımda.
Belki duygusuz diyorlar bana ama ben anlamam, böyle yaşıyorum ben.
Duygusuzluk da bir duygudur bence hatta belki de en büyük duygulardan biri ki insanlar onun tanımını bile aşırı zor yapıyor ve his yoksunu diye kestirip atıyorlar.

Sevmek hayatın tadı tuzudur ama dediğim gibi doğru insan doğru karakterle olanıdır...



Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Sefer Görev Emri Olanlar, Hazır Olun?
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Sefer Görev Emri Olanlar, Hazır Olun?
2018 Milli Piyango Çekilişi Başladı: Milli Piyango Nereye ve Hangi Numaraya Çıktı? Sorgulayın
2018 Milli Piyango Çekilişi Başladı: Milli Piyango Nereye ve Hangi Numaraya Çıktı? Sorgulayın