Tercih Sonuçları Açıklandı Öğrencileri Neler Bekliyor?
Sabahaddin Fırat

Tercih Sonuçları Açıklandı Öğrencileri Neler Bekliyor?

Üniversite tercihlerinin açıklanması ile öğrenciler yeni üniversitelerine kavuşmak için gün sayıyor. Kimi öğrenciler istedikleri bölümü kazanırken kimileri bir yeri kazanamadı ve tekrar hazırlanacak. Tekrar hazırlanacak olan öğrencilerin ailelerine önerilerim, çocuğunuza psikolojik baskı yapmayın unutmayın ki onlar şuan deli dolu zamanlarını yaşıyorlar. Çocuklarınızın iyiliği için iyi bir dershane dönemi geçirdiklerinden emin olmak adına akşamları eve geldiğinizde onların çözdüğü sorular üzerinde konuşmalar yapın ve kontrol edin.

 

 

 

 

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin ailelerini ise maddi kaygı sardı. Merak etmeyin, bir çok burs ve imkan var öğrenciler için. Üniversiteyi kazanan çocuğunuz için kazandığı üniversitede ve özel kuruluşlar tarafından verilen bursları araştırın ve gerekli evrakları tamamlayarak başvurabildiğiniz tüm burslara başvurun. Sonuç itibari ile sizin yükünüzü azaltacak burslar gelebilecektir.

Öğrencilerimiz tercih ettikleri okullarda lisans programlarında dört yıllık bir serüvene giriyor, önlisans okuyan öğrencilerimiz ise iki yıllık bir serüvendeler. Bu serüveni öğrencilerimiz en iyi şekilde değerlendirerek eğitim anlamında kendilerini sürekli geliştirmeli bir yandan da sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak üniversitenin tadını çıkartıp öte yandan zihnen ve bedenen gelişim göstermeliler. Sosyal etkinlikler üniversitelerde bulunan kulüpler vasıtasıyla yapılabilmektedir. Üniversitelerde her türlü hobiye hitap edecek bir çok etkinlik mevcut. Bahsi geçen etkinlikler öğrencinin karakterinin gelişmesi açısından çok önemli.

Mezun olana kadar geçireceğiniz süreci iyi değerlendirin .Gelişime açık olun ve istediğinizi alın, çalışın ve başarın. Hedeflerinizi, kısa, orta ve uzun vadeli olarak yapın ve hedefleriniz doğrultusunda disiplini elden bırakmadan emek sarfedin.  Mezun olduktan sonra bir bakacaksınız ki herşey istediğiniz gibi ve yaşamınız harika gidiyor, güzel paralar kazanıyor ve istediğiniz yerde gezebiliyorsunuz. Unutmayın, siz değerlisiniz ve değerinizi daha da arttırmak elinizde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti