Küfür Devam Eder Ancak Zülüm Devam Etmez
Sabahaddin Fırat

Küfür Devam Eder Ancak Zülüm Devam Etmez

Yüce Allah, bizleri tek bir amaçla yaratmış ve çetin bir imtihana tabi tutmuştur. Allahü Teala Kuran-ı Kerim’in  Zariyat Suresi 56’ıncı ayetinde şöyle buyurmuşlardır” Ve ben, cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.” Bu ayet ışığında insanların ve cinlerin en için yaratıldığı açıkça belirtilmiştir.  Ancak İnsanoğlunun Cennetten kovulma ve yeryüzünde yaşamı sürdürme serüveni cinayet,vahşet,zülüm, isyan ve kötülüklerle sürmeye başlamış ve halen devam ediyor.  Hz Habil’in ağabeyi Kabil tarafından katledilmesi ile başlayan zülüm böylece başlamış ve günümüze kadar sürüyor. 

 

 

 

İnsanoğlunun fıtratı gereği özgürdür ve istediğini yapma özgürlüğüne sahiptir. İnsanoğluna akıl,düşünce,güç ve yapabilme kabiliyeti Yüce Yaratıcı tarafından verilmiştir. Yüce Allah’ın ibadet için yarattığı insanoğlu , kendisine verilen gücü kötü amaçla kullanmaktan geri kalmamıştır. İnsan tarihi boyunca  insanlar katliamlar, zulümler, vahşetler ve vahşi  cinayetler  işlemiş asıl amacından sapmış şeytanın bir oyuncağı haline gelmiştir. 

Kuran-ı Kerim’de zikredilen Peygamberlerden hemen hemen hepsi İsrailoğlullarına gönderilmiştir. Bu da gösteriyor ki Yahudiler, insanlık tarihinin en zulüm kar kavmidir. Tespite gelince bir kavim haddini aşmasa onlara peygamber gönderilmez, bir kavim sapkın olmasa onlara peygamber gönderilmez, bir kavim zalim olmasa onlara peygamber gönderilmez. BU tespitler gösteriyor ki Yahudi’ler zalim olmanın yanında, sapık ve katil bir kavimdir. Lakin çok sayıda peygamberlerini katletmişlerdir.  Bu zalim kavim, Hz Muhammed Efendimizin Hak Din İslam’ı tebliğ etmesiyle zayıflamıştır. İslam hakim olduktan sonra Yahudiler, eskisi gibi güçlü olamamıştır. Hitler’in gazabı karşısında perişan olan bu kavim İsrail ülkesinin kurulmasının ardından Filistin halkına etmediği zulüm kalmamıştır ve halen de zulüm etmeye devam etmektedirler.

Lakin zulüm eden kavimlerin sadece İsrailoğlulları olduğunu da söylemek çok yanlış bir tespit olur. Yahudi kavmi ne kadar zulüm yapmışsa Araplar ve diğer kavimler de zulüm yapmıştır. Ancak zulüm yapan her kimse mutlaka bu dünyada da cezasını görmüşlerdir. Zulüm eden krallar, hükümdarlar ve liderlerin akıbetleri hep aynı olmuştur. Bu yüzdendir ki  zulüm eden kişi veya kavimlerin derhal zulümlerinden vazgeçmeleri gerekir. Tarihten ibret almaları ve yaptıkları zulmün karşılığını mutlaka göreceklerini bilmeleri lazım.

Yüce Allah, Kuran-‘ı Kerim’in Ali İmran Suresi 178’inci ayetinde şöyle buyurur;

O kâfirler, kendilerine mühlet vermemizin kendileri hakkında hayır olduğunu sanmasınlar. Onlara mühlet vermemiz, günahlarının artması içindir. Onları zelil ve perişan eden bir azap vardır”

Yüce yaratıcı bu ayette açık bir şekilde onları uyarmaktadır.  Bu demektir ki Yüce Allah, onlara bir mühlet verir, onlarda bu mühlette zulmü kendilerine prensip edinirler, küfürlerinde devam ederler. Ancak Allah’ın bu uyarısını dinlemeyip zulüm ve küfürde ısrar edenler mutlaka ama mutlaka çetin bir azaba uğrayacaklar.

Bu makalemizi okuduğunuz için siz değerli ziyaretçilerimize teşekkür ederiz. Bir eksiğimiz varsa bizlere bildirirseniz memnun oluruz.

Allah’a Emanet Olun

Anahaberim.com

 

Sabahaddin FIRAT

 

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti