Facebok’ta yeni özellikler

Facebok’ta yeni özellikler

Son yıllarda Dünya üzerinde 1 milyar kullanıcı tarafından kullanılan ve tüm zamanların en çok kullanılan sosyal medyası olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerber çok önemli açıklamalarda  bulundu .

 

 

 

 

Arkadaşlık ve sosyal paylaşım sitesi olan Facebook son zamanlarda yaptığı yenilikler ile eskiyen yüzünü biraz olsun yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta çıkardığı yeni bir uygulama olan beğen butonuna smile ifadeler yerleştiren Facebook’un kurucusu Mark Zuckerber yeni uygulamaların müjdesini verdi bile.

Mark Zuckerber yaptığı açıklama ile artık Facebook üzerinden canlı yayınlar yapılacağını ve bu yapılan canlı yayınların kimler tarafından izlenip izlenmeyeceğini tamamen kullanıcıya bırakacaklarını açıklaması gündeme bomba gibi düştü.  Bu açıklamanın sonrasında yeni eklenen emojilerin Facebook’ta büyük yeniliklere sahne olduğunu duyurdu. Eklenen emojileri ne büyük özelliği ise yıllardır alışılagelmiş olan beğendim butonu yerine artık beğendim , beğenmedim , kızgın ,sevdim , mutlu , şaşırdım gibi ifadeler kullanıcılar tarafından şimdiden büyük beğeni topladı.

 

Özellikle gizlilik konusunda kullanıcıların bir çoğunun endişelerinin bulunduğu Facebook ortamında kullanıcılara önerilen cevapların başında gelen şifrelerinizin ardışık sayılardan olmaması , kolay erişilebilecek kelimelerden oluşmaması gibi önemler alması geliyor. Almanya’da görüşmelerini sürdüren Zuckerberg’in nefret içerikli söylemlere karşı yeni önlemler aldıkları ve bunların önüne geçmeye çalıştıklarını açıklaması kullanıcılar tarafından sevinçle karşılandı .

Almanya’da ödül alan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerber’un bundan sonra nasıl yenilikler getireceği merak konusu olmaya devam ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti