Sosyal Medyanın zararları !
Sabahaddin Fırat

Sosyal Medyanın zararları !

Ülkemizde internet ağının giderek yaygınlaşmasından sonra her evde artık internet bağlantısı mevcut gibi. Özellikle artan teknolojinin giderek hayatımıza girmesi sonucunda birçok kötü sonuçlar meydana geliyor.

 

 

 

Artan sosyal medya hesapları yüzünden birçok insan zor durumda kalıyor. Özellikle sosyal medyanın en çokta çocuklar üzerinde etki bıraktığını düşünürsek bu konuda ailelere büyük iş düşüyor. Akıllı telefonların da hayatımızın her yerinde yer almasıyla birlikte insanlar artık her adımlarını, her yaptıklarını sevdikleri ve çevresi ile paylaşmaya başladı. Bu birçok olumsuz sonuçlar doğurmaya başladı. Özellikle okul çağındaki çocukların ellerinden düşmeyen akıllı telefonların çocukların eğitimlerini olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

Sosyal medyada paylaşılan videolar aslında bunun ne kadar çok olumsuz sonuçlar doğurduğunu gözler önüne seriyor.  Çocukların sosyal medya üzerinde yaptığı hakaretler, küfürler birçok alanda aslında sosyal medyanın zararlarını gözler önüne seriyor.

Facebook ,Twitter ,İnstgram, Periscope vs. gibi bir çok uygulama artı hayatımızın vazgeçilmez parçları haline geldi. Bu sosyal medya araçları sayesinde insanlar giderek asosyal bir hayat yaşıyor ve çevreleri ile olan iletişimleri artık yok denecek kadar az seviyelere geriledi. Bugün arkadaş ortamlarında sohbetlerin yerlerini artık ellerimizde bulunan akıllı telefonlar aldı ve arkadaş sohbetlerimizi en aza indirgedi. Evlerimizde aile içi iletişimleri düşündüğümüz zaman ise çocuklar artık odalarından çıkmıyor ve ellerinde bulunan küçücük bizi esir alan aygıtlarla yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor .


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti