Metro Sapığı – CHP ve Ensar Vakfı
Sabahaddin Fırat

Metro Sapığı – CHP ve Ensar Vakfı

Toplumu kutuplaştıran en önemli konulardan birisi de, suçun bireyselliğine bağlılığımızın olmamasıdır. Bir suçu işleyen kişi hangi topluma mensupsa, o toplumdaki insanların aynı şeylerle itham edilmesinden, artık gına geldiğini söyleyebiliriz.

On binlerce hatta yüz binlerce mensubu bulunan topluluklar içerisinden, 8-10 zavallının yüz kızartıcı bir suç işlemesi nedeniyle özellikle de sırf siyasal nedenlerden o topluluğun tamamını suçlamak, herhalde aklı başında olan bir insanın yapacağı bir iş değildir. Ancak maalesef ki özellikle sosyal medya üzerinde, acılar üzerinden birbirimizi kutuplaştırmaya, hızla bölmeye devam ediyoruz.

Ensar Olaylarında Dindar Kesime Saldırdılar

Ensar olaylarına baktığımızda, bu olayları kimsenin kabul etmediği aşikar bir gerçektir. Ancak bu olay üzerinden oldukça geniş bir toplumu rencide etmek, olayların tüm Ensar Vakfı mensuplarına mal edilmesi de, neredeyse yaşlanan olay kadar çirkin bir durumdur.

Şimdi de, Metro Sapığının CHP’li Olması İle CHP’ye Saldırıyorlar

En güncel olaya baktığımızda ise, metro sapığının CHP üyesi olduğu ortaya çıkmıştır. Ne yapmak gerekiyor? Nasıl ki tüm Ensar Vakfı mensupları sapıktır diyemeyeceksek, tüm CHP’liler de aynıdır demek mümkün değildir. Tüm ideoloji, parti ve dinlere mensup kişiler arasından, bu tarz sapıklar çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir.

Burada suçun bireysel olduğunu unutmadan hareket etmek, insan olan herkese yakışacak olgulardan birisidir. Bu sapıklar aynı zamanda Müslüman ve Atatürkçü olduklarını söylerlerse ne yapacağız? Tüm Müslüman ve Atatürkçülere sapık demek mümkün müdür? Elbette ki değildir. Suç bireyseldir. Şayet o toplumun önemli bir bölümü bu olanları kabul ediyorsa, o zaman toplumda sorun olduğunu düşünebiliriz. Nasıl ki hiçbir Müslüman ya da Ensar Vakfı üyesi bu yaşananları kabul etmiyorsa, CHP’li, Ak Partili ve MHP’li vatandaşlarımızda kabul etmemektedir.

Amaç Acıyı Paylaşmak mı? Acıları Kullanmak mı?

Şayet az bir samimiyetimiz varsa, yapılan iğrençlik için tek ses olmamız gerekir. Acılarımız ve kabul edemediğimiz şeyler üzerinde dahi kutuplaşarak birbirimizi suçlamak, bize kazandırmaz ancak uzun vadede ülkenin hızlı bir şekilde kutuplaşarak iç karışıklığa gitmesine neden olacak unsurlardan birisini oluşturur.

Yapılanın yanlış olduğunu haykırmak yerine, CHP’li çıktı, Ensar Vakfı’ndan çıktı, MHP’li çıktı gibi saçma sapan yakıştırmalar, acıyı gölgelemekten öteye gitmez.

Eğer ki her anlamda güçlü bir Türkiye hayal ediyorsak, her şeyden önce siyasette level atlamanın, kaliteli siyaset ve muhalefet yapmanın vakti geldi ve çoktan geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti